Dla domu i ogrodu 

Co wchodzi w skład ceny budowy ogrodu zimowego?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na postawienie bezpośrednio przy domu jednorodzinnym tzw. ogrodu zimowego. Jest to nic innego jak przeszklona konstrukcja osadzona na metalowym, aluminiowym lub drewnianym szkielecie, która pod względem wizualnym przypomina nieco zwykłą szklarnię. Służy przede wszystkim do hodowania roślin (rodzimych i egzotycznych), choć pełni też kilka innych funkcji. Jeśli interesuje nas wytrzymały ogród zimowy Opole to miasto, gdzie działa firma specjalizująca się w montowaniu tego typu obiektów.

Ostateczna cena zależy od wielu czynników

Ogród zimowy jest przeznaczony głównie do uprawy roślin, które dzięki panującym tam optymalnym warunkom termicznym są w stanie zachować atrakcyjny wygląd przez okrągły rok. Oprócz tego konstrukcja może być z powodzeniem wykorzystywana w celach rekreacyjno-wypoczynkowych (jadalnia, miejsce spotkań z przyjaciółmi, bawialnia dla dzieci itp.), ponieważ jest tam zazwyczaj zainstalowany funkcjonalny system wentylacyjny i grzewczy, a także znajdują się komfortowe meble w postaci kanapy, foteli, ławeczki czy stolika kawowego.

Budowa ogrodu zimowego to stosunkowo nieskomplikowany proces, ale wymagający poniesienia konkretnych wydatków. Na cenę wpływ mają następujące elementy: koszt wykonania projektu, powierzchnia obiektu i jego objętość, jakość użytych materiałów, rodzaj oraz liczba okien i drzwi, typ dachu (jedno- dwu- lub wielospadowy), poziom zaawansowania wszelkich instalacji, a ponadto opłaty za usługi ekipy monterskiej. W przypadku konstrukcji na stelażu drewnianym może ona być nieco wyższa.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 × 1 =