Dla domu i ogrodu 

Ozdobne rolety na okno

W oknach domów jednorodzinnych i mieszkań montuje się zazwyczaj specjalne osłony. Jednymi z najczęściej wybieranych są rozmaite rolety, których podstawowym zadaniem jest zabezpieczanie pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zapewnianie lokatorom maksymalnej prywatności. Z pewnością warto postawić na modele ozdobne, gdyż w znacznym stopniu wzbogacają aranżację wnętrz. Znajdziemy je m.in. na https://rolety24.net/.

Wersje rzymskie, harmonijkowe i nie tylko

W kategorii rolet ozdobnych prym wiodą tekstylne modele ekranowe zwijane w tradycyjną rolkę (z mechanizmem kasetowym), ale utrzymane w oryginalnej kolorystyce – np. zielone, czerwone, pomarańczowe, fioletowe, żółte czy całkowicie czarne. Godne polecenia są ponadto wersje rzymskie, charakteryzujące się tym, że przy podnoszeniu do góry składają się na parę dosyć miękkich zakładek materiału. Dzięki temu dodają one pomieszczeniom eleganckiego charakteru, a ich dodatkową zaletą jest możliwość bezproblemowego prania w pralce automatycznej.

Na uwagę zasługują też rolety austriackie oraz weneckie. Te pierwsze posiadają dekoracyjne marszczenia (poziome i pionowe), drugie zaś zwijają się w efektowne bufy niczym kurtyna w teatrze (po pociągnięciu za sznureczek). Warto jeszcze wspomnieć o modelach harmonijkowych (inaczej plisowanych), które można z powodzeniem podnosić nie tylko od góry do dołu, ale również zwijać w przeciwnym kierunku. Jeśli mówimy o roletach ozdobnych, nie powinniśmy z pewnością zapominać o konstrukcjach wykonanych z drewna i bambusa. Wyróżniają się tym, że dodają wnętrzom ekologicznego charakteru.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dziewięć − pięć =