Dla domu i ogrodu 

Co wybrać – komodę czy szafę?

Każda sypialnia powinna być wyposażona w meble przeznaczone do przechowywania ubrań i innych przedmiotów – m.in. dziecięcych zabawek, butów, ręczników oraz elementów pościeli. Doskonale nadają się do tego celu zarówno pojemne szafy, jak i nieco mniejsze komody. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od kilku czynników, ale najważniejszym jest oczywiście wielkość pokoju. Obie wymienione konstrukcje posiada w swojej obszernej ofercie sklep Meblo Strefa, działający przede wszystkim w internecie. 

Funkcjonalność mebla to kluczowy parametr 

Wybierając między szafą a komodą, koniecznie miejmy na uwadze, że ta pierwsza konstrukcja zajmuje znacznie więcej miejsca i z tego powodu raczej nie sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu. Jeśli bowiem nawet uda nam się ją jakoś wcisnąć, to prawdopodobnie przytłoczy swoimi rozmiarami pozostałe elementy wyposażenia lub wręcz uniemożliwi ich wstawienie. W małej sypialni zaleca się więc umieszczenie funkcjonalnej komody, posiadającej głębokie i pakowne szuflady. Jest ona bardzo praktyczna – bez trudu schowamy w niej nie tylko ubrania, ale też inne rzeczy.

Optymalnym wyborem do sypialni średniej albo dużej jest natomiast szafa z drzwiami przesuwnymi, zawierająca zarówno półki i schowki, jak i pojemne komory z wieszakami. Taka konstrukcja przyda się zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteśmy właścicielami ogromnej kolekcji ubrań i dodatków. Dużą zaletą jest w tym przypadku możliwość wygodnego przeglądania i sortowania elementów garderoby, a także łatwego utrzymania porządku. W ostatnim czasie sporym powodzeniem cieszy się też tzw. szafa tekstylna, wykonana z materiału naciągniętego na metalowy stelaż i wyróżniająca się lekkością oraz nieskomplikowanym montażem. To znakomita opcja dla osób ceniących sobie niebanalne rozwiązania i często przeprowadzających się z mieszkania do mieszkania. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

20 − pięć =