Dla domu i ogrodu 

Jak urządzić funkcjonalny i modny pokój młodzieżowy?

Każdy nastolatek marzy o modnym i przestronnym pokoju. By móc spędzać czas w samotności jak i zapraszać znajomych. Relaksować się, odpoczywać czy uczyć. To ważne miejsce i warto je odpowiednio urządzić.

Jak urządzić funkcjonalny i modny pokój młodzieżowy? Jest mnóstwo pomysłów, wszystko zależy od metrażu jaki mamy i budżetu. Jednak w każdym przedziale cenowym można znaleźć coś wartego uwagi. Przede wszystkim ściany, powinny być stonowane, pastelowe. Mocne akcenty mogą rozpraszać, szczególnie w małym pomieszczeniu. Jeśli bardzo zależy nam na ciemnym kolorze, powinniśmy pomalować jedną ścianę, aby nie przytłoczyć wnętrza. Będzie na pewno oryginalnie. Przejdźmy do wyposażenia. Warto zakupić młodzieżowe białe meble. Będą na pewno świetnie wyglądać i pomieszczą wszystkie potrzebne rzeczy. Są stylowe, oryginalne i przyciągają uwagę. Komody oraz witryny są również świetnym elementem w pokoju. Są pojemne i doskonale wyglądają w małych wnętrzach.

Aktualnie na topie jest minimalizm. Większość przedmiotów schowana, pasujące dodatki, miejsce do nauki, podwieszany fotel. To elementy, które każdy nastolatek powinien mieć. Ten ostatni jest świetnym miejscem do odpoczynku, nauki, czytania książki, oglądania filmu albo słuchania muzyki. Ma być wygodnie i funkcjonalnie. Dużo półek na ubrania. Szafka na drobiazgi. Półka na książki. Oczywiście nie zapominajmy o łóżku, czyli miejscu odpoczynku. Materac powinien być dostosowany twardością do upodobań i wymagań. Lampka przy biurku, zdjęcia na ścianach i elementy hobbystyczne zdecydowanie dodadzą charakteru w każdym młodzieżowym pokoju. Każdy nastolatek ma swój styl więc pamiętajmy, aby to właściciel pokoju wybrał to co mu się podoba.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

3 × dwa =