Dla domu i ogrodu 

Pościel satynowa czy flanelowa ?

Łóżko jest niewątpliwie najważniejszym meblem w życiu każdego człowieka – to w nim bowiem spędzamy średnio licząc 1/3 każdej doby, a zdrowy sen jest podstawą dobrego funkcjonowania zarówno fizycznego jak i psychicznego. Nic więc dziwnego, że wybór pościeli powinien być przemyślany. Na obecnym rynku możemy znaleźć tekstylia sypialniane wykonane z bawełny, włókien syntetycznych, jedwabiu, bambusa a nawet lnu. Najtrudniejszą decyzją jest jednak wybór z gatunku: pościel satynowa czy flanelowa? Zanim podejmiemy decyzję, warto zapoznać się z właściwościami jednego i drugiego materiału.
Satyna to nic innego jak odpowiednio spleciona bawełna. Charakterystyczną cechą satynowej pościeli jest elegancki, delikatny połysk. Materiał ten jest odporny na gniecenie, niezwykle lekki i przyjemny w dotyku. Pięknie prezentuje się w sypialni i można prać go w pralce. Z pewnością jest dobrym wyborem jako pościel całoroczna – sprawdzi się zarówno latem jak i zimną. W prawie każdym sklepie znajdziesz całą gamę rozmiarów pościeli satynowej 160×200 cm, 140 x200 cm a także większe.

Jeśli chodzi o pościel z flaneli, to jest ona z pewnością grubsza niż ta z jedwabiu. Charakteryzuje się lekkością, trwałością i odpornością na gniecenie. Jest to tak naprawdę drapana bawełna o splocie skośnym bądź płóciennym, puchata w dotyku i świetnie izolująca, zatem idealna na chłodne dni, jednak zbyt ciepła na sezon letni.

Najlepszym wyborem będzie niewątpliwie zaopatrzenie się zarówno w komplet pościeli satynowej jak i flanelowej. Ta druga doskonale sprawdzi się w sezonie grzewczym, z kolei pierwsza spełni swoje zadanie zarówno jako poszwa letnia lub zmienna dla pościeli flanelowej (sprawdź: pościel flanelowa 200×220).

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

jedenaście − siedem =