Technika i auto-moto 

Jak bezpiecznie przetransportować towary?

Codziennie tysiące przedsiębiorstw wytwarza towary, które trzeba dostarczyć do klientów – bez względu na to, czy mamy do czynienia z branżą przemysłową, spożywczą czy odzieżową. Od wielu lat zwraca się uwagę nie tylko na szybkość dostarczenia produktu, ale również na jakość jego zabezpieczenia.

Wszelkie uszkodzenia powstałe podczas transportu generują bowiem straty. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przemyśle spożywczym, gdzie należy zadbać o określone warunki transportu wyrobów.

Rodzaje opakowań i sposób ich zabezpieczania

Najlepszym sposobem na transportowanie produktów jest pakowanie ich w specjalne skrzynki do tego przeznaczone. Jest to metoda droga, ale jednocześnie najbardziej bezpieczna. Można więc wyróżnić m.in. skrzynki do mięsa, do owoców i warzyw, pieczywa i wyrobów cukierniczych czy artykułów technicznych.

Aby dokonanie właściwego wyboru, należy zwrócić uwagę na to, czy są wytworzone z atestowanych surowców. Najczęstszym opakowaniem do przewożenia towarów jest jednak karton – materiał tani i nie do końca gwarantujący odpowiednią ochronę.

Sprawdzi się jednak dobrze podczas transportowania sprzętu elektronicznego czy odzieży. Należy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo towarów podczas ich podróży do klienta zależy w dużej mierze od sposobu ich zapakowania. Najpopularniejszym i jednocześnie najtańszym sposobem zabezpieczania ładunku na palecie jest folia stretch, która chroni go przed kurzem i wilgocią oraz zwiększa stabilność.

Do owijania ładunku folią służy urządzenie znane jako owijarka do palet. Dzięki niej skraca się czas pakowania, zmniejsza zużycie folii i znacznie obniża koszty. Tego typu urządzenie można dostać na http://www.znakpak.com.pl/.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzynaście − osiem =