Technika i auto-moto 

Jak bezpiecznie przewieźć psa

Przewóz zwierzęcia w samochodzie wiązać się może z dużym stresem nie tylko dla kierującego, ale i dla samego psa. Szczególnie jeśli nasz pupil mierzy się z transportem samochodowym po raz pierwszy. Nowe środowisko, brak stabilności oraz utrzymujący się hałas w trakcie jazdy najczęściej wpływają na dyskomfort zwierzaka. Oczywiście istnieją środki i metody, dzięki którym jesteśmy w stanie mocno zminimalizować potencjalny stres psa, jednak nie mniej istotne jest zadbanie o jego bezpieczeństwo. Jaki asortyment może nam w tym pomóc?

Szelki czy transporter?

W podróży z psem najlepiej sprawdzą się profesjonalne szelki lub transporter. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Szelki są o wiele bardziej mobilne, dając przy tym zwierzęciu częściowe poczucie swobody, natomiast transporter przyda się właścicielom mniejszych, podatnych na czynniki stresogenne psów. Warto również zadbać o ochronne ubranka dla psa – te polecane są szczególnie wtedy, gdy decydujemy się na szelki w trakcie jazdy autem. Współcześnie oferta zwierzęcej odzieży jest na tyle złożona, iż szybko znajdziemy produkt dopasowany do zwierzaka pod względem rozmiaru, rasy czy sylwetki.

Dużym powodzeniem cieszą się także i proste maty do samochodu, te znajdziemy między innymi na stronie: https://littleheroes.pl/124-maty-do-samochodu. Są one wyposażone w materiał chroniący zwierzę przed zimnem. Produkty tego typu charakteryzują się dużą poręcznością – możemy zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie. Sprawdzą się nie tylko jako przenośne legowisko dla psa w samochodzie, ale i zdadzą egzamin w trakcie odpoczynku na świeżym powietrzu.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dwa × 3 =