Technika i auto-moto 

Wielkość współczesnych zbiorników na szambo

Domy jednorodzinne znajdujące się na obszarach nie objętych zasięgiem zwykłej sieci kanalizacyjnej są zmuszone do wykorzystywania alternatywnego sposobu na odprowadzanie ścieków. Zazwyczaj wybór pada na bezodpływowy zbiornik wykonany z betonu. Wynika to z faktu, że charakteryzuje się on bardzo wysoką szczelnością, znakomitą funkcjonalnością oraz stosunkowo niską ceną. 

Każdy znajdzie coś dla siebie

Na rynku są dostępne zbiorniki betonowe zróżnicowane pod względem budowy oraz pojemności. Podstawowa i jednocześnie najbardziej popularna wersja to model jednokomorowy z otworami pozwalającymi na bezproblemowy montaż wszelkich przyłączy wejściowych i wyjściowych. Znacznie bardziej zaawansowany jest natomiast model dwukomorowy, posiadający specjalną przegrodę dzielącą przestrzeń roboczą na dwie części. W jednej z nich gromadzą się wyłącznie nieczystości w formie stałej, a w drugiej w formie ciekłej. Jeśli zaś chodzi o wielkość omawianych konstrukcji, to może ona wynosić od czterech do nawet dwunastu metrów sześciennych. Najmniejsze są przeznaczone przede wszystkim do obsługi domków letniskowych i innych obiektów wykorzystywanych sporadycznie.

Z kolei wersje 10-12 m3 wręcz idealnie nadają się do zamontowania obok domów, w których mieszka cztero- lub pięcioosobowa rodzina. Dodajmy, że ogromną zaletą  standardowych zbiorników betonowych jest brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, co dla wielu osób ma szczególne znaczenie.  Więcej informacji o rozmiarach można znaleźć na https://szamborambo.pl/wymiary-szamb-betonowych/.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

osiem − siedem =