Jakie badania techniczne musisz przeprowadzić w samochodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twój samochód wymaga regularnej konserwacji. Dzieje się tak dlatego, że samochody to skomplikowane maszyny, które wymagają regularnej pielęgnacji i uwagi, aby utrzymać je w stanie najwyższej sprawności. Regularna konserwacja pozwala uniknąć kosztownych awarii i napraw.

Najważniejszym krokiem w konserwacji pojazdu jest zaplanowanie rutynowej wizyty serwisowej u dealera lub mechanika. Istnieje jednak wiele innych czynności, które można wykonać samodzielnie, aby utrzymać samochód w jak najlepszej formie.

Co się sprawdza podczas takich badań?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić wykonując badanie techniczne Poznań, jest sprawdzenie opon. Sprawdź, czy mają wystarczający bieżnik i czy nie mają nacięć lub wybrzuszeń na ścianie bocznej. Jeśli bieżnik jest zużyty do mniej niż 2/32 cala, czas na nowe opony. Przyjrzyj się również oponie zapasowej i zespołowi podnośnika; upewnij się, że są zabezpieczone, nie są uszkodzone i są łatwo dostępne.

W kolejnym kroku należy sprawdzić wszystkie płyny: płyn chłodzący silnik (znany również jako płyn niezamarzający), płyn do wspomagania kierownicy (zwykle zielony), płyn do skrzyni biegów (czerwony), płyn hamulcowy (niebieski) i płyn do spryskiwaczy (przezroczysty).

Następnie sprawdź olej silnikowy. Jeśli jest brudny lub mleczny, samochód ma niski poziom oleju i może to oznaczać problem. Należy również sprawdzić poziom płynu do spryskiwaczy (i uzupełnić w razie potrzeby), poziom płynu hamulcowego (uzupełnić w razie potrzeby) oraz poziom płynu do wspomagania kierownicy (odpowiednio uzupełnić).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego można dowiedzieć się podczas przeglądu technicznego pojazdu?
Czego można dowiedzieć się podczas przeglądu technicznego pojazdu?
Przegląd techniczny trwa od 15 do 25 minut. Diagnosta rozpoczyna swoją pracę zwykle od sprawdzenia oświetlenia, weryfikując jego ustawienie, sprawność […]
Jak zostać specjalistą dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji?
Jak zostać specjalistą dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji?
Z roku na rok powstaje w naszym kraju coraz więcej firm świadczących usługi w zakresie dezynfekcji, dezynsekcji oraz deratyzacji, czyli […]
Rodzaje agregatów absorpcyjnych – czym kierować się przy ich wyborze do swojego zakładu?
Rodzaje agregatów absorpcyjnych – czym kierować się przy ich wyborze do swojego zakładu?
Agregaty absorpcyjne służą do wytwarzania chłodu poprzez wykorzystanie energii cieplnej. Stanowią innowacyjne rozwiązania, pozwalające zredukować koszty związane z chłodzeniem pomieszczeń […]