Jakie badania techniczne musisz przeprowadzić w samochodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twój samochód wymaga regularnej konserwacji. Dzieje się tak dlatego, że samochody to skomplikowane maszyny, które wymagają regularnej pielęgnacji i uwagi, aby utrzymać je w stanie najwyższej sprawności. Regularna konserwacja pozwala uniknąć kosztownych awarii i napraw.

Najważniejszym krokiem w konserwacji pojazdu jest zaplanowanie rutynowej wizyty serwisowej u dealera lub mechanika. Istnieje jednak wiele innych czynności, które można wykonać samodzielnie, aby utrzymać samochód w jak najlepszej formie.

Co się sprawdza podczas takich badań?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić wykonując badanie techniczne Poznań, jest sprawdzenie opon. Sprawdź, czy mają wystarczający bieżnik i czy nie mają nacięć lub wybrzuszeń na ścianie bocznej. Jeśli bieżnik jest zużyty do mniej niż 2/32 cala, czas na nowe opony. Przyjrzyj się również oponie zapasowej i zespołowi podnośnika; upewnij się, że są zabezpieczone, nie są uszkodzone i są łatwo dostępne.

W kolejnym kroku należy sprawdzić wszystkie płyny: płyn chłodzący silnik (znany również jako płyn niezamarzający), płyn do wspomagania kierownicy (zwykle zielony), płyn do skrzyni biegów (czerwony), płyn hamulcowy (niebieski) i płyn do spryskiwaczy (przezroczysty).

Następnie sprawdź olej silnikowy. Jeśli jest brudny lub mleczny, samochód ma niski poziom oleju i może to oznaczać problem. Należy również sprawdzić poziom płynu do spryskiwaczy (i uzupełnić w razie potrzeby), poziom płynu hamulcowego (uzupełnić w razie potrzeby) oraz poziom płynu do wspomagania kierownicy (odpowiednio uzupełnić).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Modnie i wygodnie – stylizacje XL
Modnie i wygodnie – stylizacje XL
Na dworze coraz to chłodniej, dużymi krokami zbliża się zima. Zimne poranki i długie wieczory wzbudzają w nas sporą niechęć […]
Dlaczego palenie papierosów uzależnia?
Dlaczego palenie papierosów uzależnia?
Niegdyś palenie papierosów było bardzo modne i powszechne, ich szkodliwość nie była jeszcze znanym faktem. Obecnie szacuje się, że palenie […]
W jaki sposób pokazać przywiązanie do wiary katolickiej?
W jaki sposób pokazać przywiązanie do wiary katolickiej?
Wiara dla wielu osób pełni funkcję jednej z najważniejszych wartości w życiu. W Polsce większość osób praktykuje katolicyzm, co w […]