Technika i auto-moto 

Jakie badania techniczne musisz przeprowadzić w samochodzie?

Twój samochód wymaga regularnej konserwacji. Dzieje się tak dlatego, że samochody to skomplikowane maszyny, które wymagają regularnej pielęgnacji i uwagi, aby utrzymać je w stanie najwyższej sprawności. Regularna konserwacja pozwala uniknąć kosztownych awarii i napraw.

Najważniejszym krokiem w konserwacji pojazdu jest zaplanowanie rutynowej wizyty serwisowej u dealera lub mechanika. Istnieje jednak wiele innych czynności, które można wykonać samodzielnie, aby utrzymać samochód w jak najlepszej formie.

Co się sprawdza podczas takich badań?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić wykonując badanie techniczne Poznań, jest sprawdzenie opon. Sprawdź, czy mają wystarczający bieżnik i czy nie mają nacięć lub wybrzuszeń na ścianie bocznej. Jeśli bieżnik jest zużyty do mniej niż 2/32 cala, czas na nowe opony. Przyjrzyj się również oponie zapasowej i zespołowi podnośnika; upewnij się, że są zabezpieczone, nie są uszkodzone i są łatwo dostępne.

W kolejnym kroku należy sprawdzić wszystkie płyny: płyn chłodzący silnik (znany również jako płyn niezamarzający), płyn do wspomagania kierownicy (zwykle zielony), płyn do skrzyni biegów (czerwony), płyn hamulcowy (niebieski) i płyn do spryskiwaczy (przezroczysty).

Następnie sprawdź olej silnikowy. Jeśli jest brudny lub mleczny, samochód ma niski poziom oleju i może to oznaczać problem. Należy również sprawdzić poziom płynu do spryskiwaczy (i uzupełnić w razie potrzeby), poziom płynu hamulcowego (uzupełnić w razie potrzeby) oraz poziom płynu do wspomagania kierownicy (odpowiednio uzupełnić).

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

3 × cztery =