Dla domu i ogrodu 

Najpopularniejsze rodzaje kinkietów

Oświetlenie jest jednym elementów skutecznie wpływających na nastrój panujący we wnętrzach domu. Z tego powodu warto zadbać o właściwe rozmieszczenie wszelkich lamp, paneli LED-owych czy kinkietów ściennych. Zwłaszcza te ostatnie wymagają odpowiedniego zaplanowania, ponieważ pełnią rolę oświetlenia punktowego, czyli rozjaśniają konkretne miejsca — np. przestrzeń nad łóżkiem, szafę lub fotel, w którym wieczorami pochylamy się nad lekturą. Wyróżniamy wiele rodzajów kinkietów, z których większość kupimy np. w tym sklepie: https://mariner-lampy.pl/kinkiety.

Różnorodny wybór — wersje klasyczne i nowoczesne

Na wstępie należy zauważyć, że kinkiety ścienne oświetlają dane pomieszczenie przy minimalnym wykorzystaniu jego powierzchni. Dostępne są w wielu rozmiarach oraz kształtach, a także charakteryzują się zróżnicowaną kolorystyką. Mogą wspaniale rozjaśniać zarówno sypialnie i salony, jak i kuchnie, łazienki czy korytarze. Na szczególną uwagę zasługuje producent Mariner Lampy, ponieważ posiada w swojej ofercie większość najczęściej kupowanych przez klientów konstrukcji. Można do nich zaliczyć następujące rodzaje kinkietów:

  • modele z zamkniętym kloszem — zapewniają ograniczone i niezwykle delikatne światło
  • wersje z ruchomym wysięgnikiem — dzięki temu rozwiązaniu można skierować strumień światła w wybranym kierunku
  • w formie fantazyjnego zygzaka — modele modernistyczne, kształtem nawiązujące do linii bicia ludzkiego serca; pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną
  • z odsłoniętą żarówką — idealnie nadają się do mieszkań urządzonych w stylu industrialnym
  • z materiałowym abażurem — posiadają przeważnie konstrukcję z metalu, co zapewnia im dużą wytrzymałość
  • modele z aluminiowym koszem — wyglądają stylowo, można je swobodnie regulować w dowolnym kierunku.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

3 × 5 =