Zdrowie i medycyna 

Jak zadbać o swoją skórę zimą?

Zima to trudny czas dla naszej skóry. Niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak np. niska temperatura, mogą przyczyniać się do powstawania różnych problemów. Najbardziej powszechnymi z nich są: wysuszenie, łuszczenie i zaczerwienia. Dlatego należy podjąć działania, które pomogą nam zadbać o naszą skórę o tej porze roku.

Przede wszystkim woda

Podstawowym aspektem, o jaki należy zadbać, aby skutecznie pielęgnować skórę, jest jej odpowiednie nawilżenie. W tym celu najlepiej jest używać dobrego kremu. Stosowany przez nas specyfik powinien zawierać w swoim składzie substancje, pozwalające na zatrzymanie wody w skórze takie jak np. gliceryna, kwas hialuronowy czy ceramidy. Oprócz tego kosmetyk musi wykazywać także działanie łagodzące wszelkie podrażnienia.

Ważnym elementem właściwej pielęgnacji naskórka, jest również odpowiedni środek do higieny. W okresie zimowym najlepiej jest zrezygnować z klasycznego mydła w kostce do mycia rąk czy twarzy. Zamiast niego należy używać specjalnego preparatu myjącego, który ma konsystencję kremu. W ten sposób unikniemy kolejnego czynnika, oprócz pogody, przyczyniającego się do nadmiernego jej wysuszenia. Prawidłowa pielęgnacja dotyczy jednak drobnych problemów. W przypadku poważniejszych kłopotów dobrze jest skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych, takich jak np. https://estilife.pl/zabiegi/analiza-skory. Dzięki temu można dowiedzieć się, jaka jest dokładna przyczyna powstawania niedoskonałości. To z kolei pozwoli na skuteczne zadbanie o swój naskórek.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

1 × dwa =