Zdrowie i medycyna 

Jak wybierać odżywkę do włosów?

Jedną z najważniejszych czynności przy pielęgnacji włosów jest regularne stosowanie odżywki. Dzięki niej, włosy są pięknie odżywione, lśniące i gładkie. Niestety, nie każda korzystnie wpływa na kondycję włosów. Czym należy się kierować, wybierając odżywkę?

Kosmetyki z drogerii

W każdej drogerii można znaleźć odżywki do włosów różnych producentów. Jednak nie wszystkie są właściwym wyborem. Kupując jakikolwiek kosmetyk, przede wszystkim należy sprawdzić, jakie składniki zawiera. Większość produktów ma w składzie dużą ilość szkodliwych substancji, które wysuszają włosy i negatywnie wpływają na ich wygląd oraz kondycję.

Dobra odżywka powinna zawierać składniki pielegnujące i nawilżające, takie jak olejki roślinne (olejek arganowy, migdałowy, z orzechów macadamia), miód, jedwab czy proteiny soi oraz pszenicy. Im wyżej znajdują się na liście składników kosmetyku, tym lepiej. Kupując odżywkę, warto zwrócić też uwagę na jej cenę – najtańsze produkty zazwyczaj wiążą się z niską jakością.

Kosmetyki fryzjerskie

Stosowanie kosmetyków profesjonalnych marek fryzjerskich to najpewniejszy sposób na utrzymanie włosów w doskonałej kondycji. Opierają się one na zaawansowanych formułach i zawierają pielegnujące składniki, takie jak drogocenne olejki, nawilżający kolagen czy keratynę, która jest bardzo istotnym budulcem włosów. Niestety, fryzjerskie odżywki do włosów często są bardzo drogie, dlatego nie każdą kobietę stać na ich regularne stosowanie. Nie są też tak łatwo dostępne, jak zwykłe kosmetyki z drogerii. Profesjonalne, fryzjerskie produkty do włosów można kupić w specjalistycznych sklepach takich jak Allefryz.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

czternaście + 3 =