Budownictwo 

Jak kłaść płytki?

Generalny remont łazienki czy kuchni to pracochłonne zajęcie, do którego trzeba dobrze się przygotować. Po przygotowaniu projektu przychodzi czas na położenie płytek na podłodze i ścianach. Muszą one zostać położone prawidłowo, aby uniknąć ich odklejania czy pękania. Do tego zadania potrzebnych będzie kilka sprzętów i akcesoriów, które ułatwią pracę. 

W co należy się wyposażyć przed położeniem płytek?

Na powierzchnię w pierwszej kolejności należy nałożyć grunt za pomocą szpachelki. Niezbędne do położenia płytek są przede wszystkim dobrej jakości kleje lub zaprawy. Nakłada się je za pomocą specjalnego pistoletu lub pacy z ząbkami. Rodzaj substancji klejącej należy dopasować do rodzaju płytek. Przyda się również poziomica oraz sznur, które pomogą sprawdzić, czy są one kładzione prosto. Za pomocą krzyżaków zachowamy równe odległości pomiędzy pojedynczymi płytkami. Przestrzenie te należy wypełnić fugą dobraną pod kolor płytek. Do łazienki koniecznie trzeba zastosować fugi wodoodporne, które zapobiegną wnikaniu wilgoci.

Płytki podłogowe, które można znaleźć na stronie https://domus-sklep.pl/7-plytki-podlogowe należy kłaść tak zwaną metodą równoległą, która polega na równomiernym ich rozmieszczaniu od środka pomieszczenia. Przed przyklejeniem ich na stałe warto sprawdzić dokładne ich rozmieszczenie „na sucho”, aby uniknąć nieodwracalnego błędu, który będzie wymagał zerwania płytek. Proces fugowania można rozpocząć dopiero po 24 godzinach od momentu położenia kafelków, ponieważ tyle trwa wiązanie i schnięcie kleju. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

14 + 4 =