Jakie czynności należy podjąć, aby wydrukować własną książkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Napisałeś swoją książkę, jest ona zredagowana i wypolerowana, a teraz jesteś gotowy, aby ją opublikować. Ale co dalej? Jak właściwie wydrukować swoją książkę?

Jeśli przeprowadziłeś badania, to zapewne wiesz, że istnieje wiele różnych sposobów drukowania książek – od tradycyjnego druku offsetowego po druk cyfrowy. A ponieważ dostępnych jest tak wiele opcji, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć.

Zebraliśmy w jednym miejscu kompleksowy przewodnik po tym, jak wydrukować własną książkę, abyś mógł podjąć świadomą decyzję o tym, jak najlepiej wyprodukować swoje dzieło.

Druk własnej książki – działania krok po kroku

Od momentu, gdy skończysz pisać, istnieje kilka kroków, które należy podjąć, zanim zaczniesz drukować i publikować swoją książkę:

1) Zbadaj różne rodzaje drukarni (offsetowe vs cyfrowe) i opcje cenowe

2) Uzyskać oferty od różnych drukarni dla każdego rodzaju druku (offsetowego i cyfrowego)

3) Zapoznaj się z ich warunkami (przykłady obejmują ceny, minimalne ilości zamówień, ramy czasowe dostawy itp.)

4) Zdecyduj, która drukarnia (lub drukarnie) najlepiej spełni Twoje potrzeby w oparciu o cenę/jakość/serwis.

Ile kosztuje wydrukowanie książki? 

Cena druku książki zależy od kilku czynników:

Rozmiar książki

Im większa książka, tym droższy będzie jej druk. Książka 500-stronicowa może kosztować znacznie więcej niż 100-stronicowa i to tak naprawdę determinuje kwestię, ile kosztuje wydrukowanie książki.

Liczba stron w twoim manuskrypcie.

Więcej stron oznacza większe koszty. Przeciętna powieść ma około 250 stron, ale niektóre są znacznie dłuższe, a niektóre znacznie krótsze. Jeśli masz krótką powieść (50 lub mniej stron), zapłacisz mniej niż w przypadku dłuższej (100 lub więcej stron).

Rodzaj oprawy i struktura Twojej książki

Książki w twardej oprawie są droższe w druku niż książki w formacie paperback, ponieważ wymagają dodatkowych materiałów (takich jak tkanina) oprócz papieru i farby drukarskiej. Niektóre rodzaje twardych okładek wymagają również specjalnych maszyn, które mogą nie być dostępne w lokalnej drukarni, a nawet u ich dystrybutorów i hurtowników.

Wielkość nakładu (lub „ilość”). Im większy nakład, tym tańszy będzie każdy egzemplarz na stronie, ponieważ będzie więcej egzemplarzy w sumie, aby podzielić między siebie koszty stałe druku dzięki korzyściom skali.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego kierowcy tirów muszą zwrócić szczególną uwagę na kondycję swojego samochodu?
Dlaczego kierowcy tirów muszą zwrócić szczególną uwagę na kondycję swojego samochodu?
Wiele osób wykorzystuje swój samochód najczęściej na krótkich odcinkach. Zazwyczaj jest to wyjazd po zakupy, dojazd do pracy, odwiedziny u […]
Dlaczego tak ważna przy kontuzjach jest rehabilitacja pourazowa?
Dlaczego tak ważna przy kontuzjach jest rehabilitacja pourazowa?
Kontuzje i urazy mogą spotkać każdego, niezależnie od stylu prowadzonego życia i poziomu aktywności. Są częste wśród sportowców lub osób […]
Spedytor – czym się zajmuje? Za co jest odpowiedzialny?
Spedytor – czym się zajmuje? Za co jest odpowiedzialny?
Spedycja to dziedzina polegająca na kompleksowej organizacji przewozu rozmaitych towarów. Wykorzystuje się w tym procesie różne środki transportu – m.in. […]