Jakie czynności należy podjąć, aby wydrukować własną książkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Napisałeś swoją książkę, jest ona zredagowana i wypolerowana, a teraz jesteś gotowy, aby ją opublikować. Ale co dalej? Jak właściwie wydrukować swoją książkę?

Jeśli przeprowadziłeś badania, to zapewne wiesz, że istnieje wiele różnych sposobów drukowania książek – od tradycyjnego druku offsetowego po druk cyfrowy. A ponieważ dostępnych jest tak wiele opcji, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć.

Zebraliśmy w jednym miejscu kompleksowy przewodnik po tym, jak wydrukować własną książkę, abyś mógł podjąć świadomą decyzję o tym, jak najlepiej wyprodukować swoje dzieło.

Druk własnej książki – działania krok po kroku

Od momentu, gdy skończysz pisać, istnieje kilka kroków, które należy podjąć, zanim zaczniesz drukować i publikować swoją książkę:

1) Zbadaj różne rodzaje drukarni (offsetowe vs cyfrowe) i opcje cenowe

2) Uzyskać oferty od różnych drukarni dla każdego rodzaju druku (offsetowego i cyfrowego)

3) Zapoznaj się z ich warunkami (przykłady obejmują ceny, minimalne ilości zamówień, ramy czasowe dostawy itp.)

4) Zdecyduj, która drukarnia (lub drukarnie) najlepiej spełni Twoje potrzeby w oparciu o cenę/jakość/serwis.

Ile kosztuje wydrukowanie książki? 

Cena druku książki zależy od kilku czynników:

Rozmiar książki

Im większa książka, tym droższy będzie jej druk. Książka 500-stronicowa może kosztować znacznie więcej niż 100-stronicowa i to tak naprawdę determinuje kwestię, ile kosztuje wydrukowanie książki.

Liczba stron w twoim manuskrypcie.

Więcej stron oznacza większe koszty. Przeciętna powieść ma około 250 stron, ale niektóre są znacznie dłuższe, a niektóre znacznie krótsze. Jeśli masz krótką powieść (50 lub mniej stron), zapłacisz mniej niż w przypadku dłuższej (100 lub więcej stron).

Rodzaj oprawy i struktura Twojej książki

Książki w twardej oprawie są droższe w druku niż książki w formacie paperback, ponieważ wymagają dodatkowych materiałów (takich jak tkanina) oprócz papieru i farby drukarskiej. Niektóre rodzaje twardych okładek wymagają również specjalnych maszyn, które mogą nie być dostępne w lokalnej drukarni, a nawet u ich dystrybutorów i hurtowników.

Wielkość nakładu (lub „ilość”). Im większy nakład, tym tańszy będzie każdy egzemplarz na stronie, ponieważ będzie więcej egzemplarzy w sumie, aby podzielić między siebie koszty stałe druku dzięki korzyściom skali.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stalowe czy drewniane – jakie drzwi wybrać do domu?
Stalowe czy drewniane – jakie drzwi wybrać do domu?
Wybór drzwi do domu często bywa dość problematyczny. Powinny być one bowiem maksymalnie bezpieczne, komfortowe w użytkowaniu oraz atrakcyjne. Podstawowa […]
Jaki upominek przygotować z okazji Chrztu Św. dziecka?
Jaki upominek przygotować z okazji Chrztu Św. dziecka?
Chrzest Święty to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Oprócz przygotowań religijnych członkowie najbliższej rodziny zastanawiają się, jaki prezent […]
Czym charakteryzuje się wanna z obudową?
Czym charakteryzuje się wanna z obudową?
Wanna obudowana to rodzaj wanny, której ściany i podłoga są w całości lub częściowo pokryte materiałem. Wanny zamknięte są dostępne […]