Zdrowie i medycyna 

Czy warto założyć licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to cienkie kawałki porcelany, które są przyklejane do przedniej powierzchni zębów. Licówki porcelanowe są doskonałą opcją dla tych, którzy chcą zmienić kolor, kształt lub rozmiar swoich zębów.

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to małe, wykonane na zamówienie powłoki, które są przyklejane na przedniej części Twoich zębów, aby poprawić ich kolor i kształt. Licówki porcelanowe są wykonywane na podstawie odlewów Twoich zębów i mają indywidualny kształt dla każdej osoby. Wykonane są z materiału kompozytowego zwanego porcelaną.

Licówki są zwykle nakładane w dwóch sesjach w ciągu trzech tygodni, przy czym na drugiej wizycie sprawdza się ich dopasowanie i kolor do naturalnych zębów. Licówki porcelanowe mogą być stosowane w celu skorygowania niewielkich odprysków lub pęknięć w przedniej części zębów, a nawet pokrycia dużych przerw między nimi, jeśli znajdują się one wystarczająco blisko siebie.

Gdzie umówić się na wstawienie licówek?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy jesteś odpowiedni dla licówek jest wizyta u dentysty. Będzie on mógł przyjrzeć się Twoim zębom i pomóc Ci zdecydować, czy są one dla Ciebie odpowiednie. Leczenie przeprowadza zazwyczaj specjalista zwany „ortodontą” lub „periodontologiem”, który posiada dodatkowe przeszkolenie w tym zakresie.

Możesz też sprawdzić to na stronie internetowej https://dentalpark.pl/licowki/. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem licówek, należy pamiętać, że mogą być one stosowane tylko na przednich zębach. Zwykle nie nadają się na tylne zęby, ponieważ trudno się z nimi łączą.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

18 + piętnaście =