Lajfstajl 

Zwiedzanie zabytków bez wychodzenia z domu – jak to możliwe?

Zwiedzanie jest jedną z bardzo ciekawych form spędzania wolnego czasu. Nie każdy z nas ma jednak czas na to, by urządzać sobie dalekie wycieczki, w celu zobaczenia ciekawych i zabytkowych obiektów. Dodatkowo do takich wyjazdów zniechęca obecna sytuacja epidemiczna, która powoduje że wiele osób zwyczajnie boi się konsekwencji zbyt częstego opuszczania domu bez potrzeby. Na szczęście wykorzystując nowoczesne technologie, które mamy pod ręką, możemy wybrać się na zwiedzanie bez opuszczania domu, a nawet wstawania zza biurka.

Internet w służbie zwiedzającym

Chcemy zobaczyć średniowieczny zamek lub kościół na drugim końcu Polski? A może pragniemy obejrzeć zabytki w innym kraju, do którego mamy kilka tysięcy kilometrów drogi? W obecnych czasach to żaden problem. Na wirtualnych wycieczkach można zobaczyć tysiące różnych zabytkowych obiektów z całego świata, bez konieczności ruszania się zza monitora komputera. Co najlepsze, zwiedzanie jest w większości zupełnie darmowe, nie musimy też umawiać się na określony termin i podążać za przewodnikiem.

Kwestie techniczne

W jaki sposób możliwe jest wirtualne zwiedzanie? Jest to wykorzystanie już dostępnych technologii internetowych. Zapewne większość z nas korzystała z map Google, które pozwalają na odbywanie wirtualnych wycieczek po ulicach miast. Na tej samej zasadzie działa zwiedzanie, nie tylko zabytków ale praktycznie dowolnych miejsc. W środku wykonywane są zdjęcia sferyczne, które pozwalają nam na wygodne przemieszczanie się i korzystanie z widoku 360 stopni.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

15 + 1 =