Lajfstajl 

Czy można usunąć makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który polega na wstrzyknięciu pigmentów w górne warstwy skóry. Zabieg ten może być stosowany w celu podkreślenia naturalnych cech lub poprawy wyglądu brwi, ust i eyelinera.

Makijaż permanentny może utrzymywać się przez lata, w zależności od tego, jak dobrze o niego dbasz. Jednak zdarza się, że zostanie on wykonany niepoprawnie i będziesz chciał pozbyć się go jak najszybciej. Co zrobić w takiej sytuacji?

Niezależnie od powodu, dla którego chcesz usunąć swój makijaż, istnieją sposoby, aby to zrobić bez uszkodzenia skóry lub powodowania niepotrzebnego bólu.

Sposoby na usunięcie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny można usunąć na kilka sposobów – musisz jednak pamiętać, by powierzyć usuwanie makijażu permanentnego specjaliście, który będzie w stanie zrobić to profesjonalnie.

Usuwanie laserowe

Ta metoda wykorzystuje laser do pozbycia się pigmentu wytatuowanego na skórze. Wiązka lasera wysyła fotony do atramentu, co powoduje rozpad jego struktury molekularnej, dzięki czemu może on zostać zmyty przez naturalną produkcję oleju przez organizm. Proces ten wymaga kilku zabiegów rozłożonych na kilka tygodni lub miesięcy i jest bolesny, ale skuteczny.

Dermabrazja

Jest to zabieg kosmetyczny, który polega na usunięciu warstw skóry za pomocą specjalnej maszyny. Metoda ta może być stosowana na małych obszarach skóry.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

9 + 20 =