Lajfstajl 

Kawa – jak działa na nasz organizm?

Co to za napój?

Kawa jest popularnym napojem na całym świecie i jest spożywana na wiele różnych sposobów. Stała się ona podstawowym napojem w wielu kulturach i codziennych czynnościach.

Ziarno kawy pochodzi z małego drzewa zwanego Coffea arabica, które najlepiej rośnie w klimacie tropikalnym. Drzewa uprawia się dla ich nasion, które są palone i mielone w celu wykorzystania w napojach takich jak espresso i kawa filtrowana. Rośliny kawowe mogą być również uprawiane na dużą skalę dla ich ziaren.

Jakie jest działanie kawy?

Kawa zawiera kofeinę, która jest znana z wielu korzyści zdrowotnych, ale zawiera również inne związki, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom przewlekłym, takim jak rak i choroby serca. Została powiązana z niższymi wskaźnikami cukrzycy i chorób wątroby, a także niższym ryzykiem depresji.

Kofeina jest obecnie najczęściej spożywaną substancją psychoaktywną na świecie. Kofeina działa jako środek pobudzający ośrodkowy układ nerwowy poprzez blokowanie receptorów adenozyny. Receptory adenozyny funkcjonują w celu hamowania aktywności mózgu, więc gdy są blokowane przez kofeinę, doświadczamy zwiększonej czujności i pobudzenia. Dzieje się tak, ponieważ adenozyna ma hamujący wpływ na uwalnianie dopaminy z neuronów w zwojach podstawnych, co zwiększa aktywność motoryczną.

Jeśli chcesz spróbować kawy bardziej egzotycznej, to zapoznaj się z ofertą na stronie: https://mkfresh.pl/brazil-yellow-bourbon-fazenda-rainha-1kg-bean.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

6 + 7 =