Kawa – jak działa na nasz organizm?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to za napój?

Kawa jest popularnym napojem na całym świecie i jest spożywana na wiele różnych sposobów. Stała się ona podstawowym napojem w wielu kulturach i codziennych czynnościach.

Ziarno kawy pochodzi z małego drzewa zwanego Coffea arabica, które najlepiej rośnie w klimacie tropikalnym. Drzewa uprawia się dla ich nasion, które są palone i mielone w celu wykorzystania w napojach takich jak espresso i kawa filtrowana. Rośliny kawowe mogą być również uprawiane na dużą skalę dla ich ziaren.

Jakie jest działanie kawy?

Kawa zawiera kofeinę, która jest znana z wielu korzyści zdrowotnych, ale zawiera również inne związki, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom przewlekłym, takim jak rak i choroby serca. Została powiązana z niższymi wskaźnikami cukrzycy i chorób wątroby, a także niższym ryzykiem depresji.

Kofeina jest obecnie najczęściej spożywaną substancją psychoaktywną na świecie. Kofeina działa jako środek pobudzający ośrodkowy układ nerwowy poprzez blokowanie receptorów adenozyny. Receptory adenozyny funkcjonują w celu hamowania aktywności mózgu, więc gdy są blokowane przez kofeinę, doświadczamy zwiększonej czujności i pobudzenia. Dzieje się tak, ponieważ adenozyna ma hamujący wpływ na uwalnianie dopaminy z neuronów w zwojach podstawnych, co zwiększa aktywność motoryczną.

Jeśli chcesz spróbować kawy bardziej egzotycznej, to zapoznaj się z ofertą na stronie: https://mkfresh.pl/brazil-yellow-bourbon-fazenda-rainha-1kg-bean.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak krok po kroku wygląda proces złomowania pojazdu?
Jak krok po kroku wygląda proces złomowania pojazdu?
Stary, zepsuty lub powypadkowy samochód nie powinien być dalej używany. Jeśli koszty utrzymania pojazdu przewyższają jego wartość, należy zastanowić się […]
Rolety przyciemniające – zalety
Rolety przyciemniające – zalety
Osłona przed nadmiernym nasłonecznieniem, ciekawy design, poczucie bezpieczeństwa i intymności – to tylko niektóre powody montowania rolet wewnątrz w domu. […]
Aloes – dlaczego warto go stosować?
Aloes – dlaczego warto go stosować?
Aloes zawiera witaminy A, C, E i kompleks B, a także minerały takie jak wapń, cynk i selen. Zawiera również […]