Za pomocą jakich rozwiązań można rozwinąć swoją działalność gospodarczą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda firma na pewnym etapie swojego rozwoju wymaga wsparcia ze strony dodatkowego kapitału. Przedsiębiorcy bardzo często w trakcie prowadzenia działalności potrzebują np nowego samochodu w przypadku firmy transportowej czy nowego sprzętu IT w przypadku firmy z innej branży. Zapotrzebowanie uzależnione jest od profilu firmy. Ważnym aspektem są również koszty w firmie, które zmniejszają nam podatki i właśnie dlatego czasami bardziej opłacalnie jest nam wziąć pewien sprzęt w leasing niż za gotówkę. Poniżej opiszę formy finansowania dla firm te najbardziej podstawowe oraz ich korzyści podatkowe:

  1. Kredyt

Forma ta pozwala na zakup konkretnej rzeczy bądź sprzętu. Dodatkowo można uzyskać tzw. kredyt w rachunku bieżącym jako środki obrotowe na działalność, gdzie korzysta się z kredytu wtedy kiedy zajdzie potrzeba i płaci odsetki tylko od kwoty z której się skorzystało oraz za okres jaki wykorzystano. 

Przy tym rozwiązaniu należy pamiętać, że wiąże się w większości z pełną analizą finansową. Kosztem firmy są jedynie odsetki od niespłaconego kredytu.

  1. Leasing

Forma ta pozwala na finansowanie zakupu wszelkiego środka transportu oraz urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności. Co ważniejsze leasing nie obciąża zdolności kredytowej firmy. Leasing płacimy we wcześniej ustalonych ratach, W trakcie trwania leasingu właścicielem przedmiotu leasingu jest leasingodawca. Wiele przykładów możemy znaleźć na stronie https://premiumleasing24.pl/.

  1. Decydować się na kredyt czy leasing

Leasing a kredyt? To pytanie zadaje sobie dużo firm. Przy kredycie w koszty prowadzonej działalności zaksięgujemy jedynie odsetki od kredytu. Przy leasingu operacyjnym całość raty jest naszym kosztem. Także ze względów podatkowych bardziej opłaca się leasing. Jeżeli chodzi o całkowite koszty na pewno taniej wyjdzie w ostatecznym rachunku leasing.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są stosowane metody badań nieniszczących?
Jakie są stosowane metody badań nieniszczących?
Badania nieniszczące to metoda, która nie powoduje uszkodzenia badanego obiektu. Badanie służy do określenia, czy materiały są wykonane w odpowiedni […]
Dlaczego kierowcy tirów muszą zwrócić szczególną uwagę na kondycję swojego samochodu?
Dlaczego kierowcy tirów muszą zwrócić szczególną uwagę na kondycję swojego samochodu?
Wiele osób wykorzystuje swój samochód najczęściej na krótkich odcinkach. Zazwyczaj jest to wyjazd po zakupy, dojazd do pracy, odwiedziny u […]
Zwiedzanie Gdańska – najlepiej z samochodem
Zwiedzanie Gdańska – najlepiej z samochodem
Gdańsk to jedno z najbardziej atrakcyjnych polskich miast. Położone jest nad morzem, jednak to nie jest jedyna atrakcja przyciągająca turystów. […]