Za pomocą jakich rozwiązań można rozwinąć swoją działalność gospodarczą?
Każda firma na pewnym etapie swojego rozwoju wymaga wsparcia ze strony dodatkowego kapitału. Przedsiębiorcy bardzo często w trakcie prowadzenia działalności potrzebują np nowego samochodu w przypadku firmy transportowej czy nowego sprzętu IT w przypadku firmy z innej branży. Zapotrzebowanie uzależnione jest od profilu firmy. Ważnym aspektem są również koszty w firmie, które zmniejszają nam podatki i właśnie dlatego czasami bardziej opłacalnie jest nam wziąć pewien sprzęt w leasing niż za gotówkę. Poniżej opiszę formy finansowania dla firm te najbardziej podstawowe oraz ich korzyści podatkowe:
- Kredyt
Forma ta pozwala na zakup konkretnej rzeczy bądź sprzętu. Dodatkowo można uzyskać tzw. kredyt w rachunku bieżącym jako środki obrotowe na działalność, gdzie korzysta się z kredytu wtedy kiedy zajdzie potrzeba i płaci odsetki tylko od kwoty z której się skorzystało oraz za okres jaki wykorzystano.
Przy tym rozwiązaniu należy pamiętać, że wiąże się w większości z pełną analizą finansową. Kosztem firmy są jedynie odsetki od niespłaconego kredytu.
- Leasing
Forma ta pozwala na finansowanie zakupu wszelkiego środka transportu oraz urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności. Co ważniejsze leasing nie obciąża zdolności kredytowej firmy. Leasing płacimy we wcześniej ustalonych ratach, W trakcie trwania leasingu właścicielem przedmiotu leasingu jest leasingodawca. Wiele przykładów możemy znaleźć na stronie https://premiumleasing24.pl/.
- Decydować się na kredyt czy leasing
Leasing a kredyt? To pytanie zadaje sobie dużo firm. Przy kredycie w koszty prowadzonej działalności zaksięgujemy jedynie odsetki od kredytu. Przy leasingu operacyjnym całość raty jest naszym kosztem. Także ze względów podatkowych bardziej opłaca się leasing. Jeżeli chodzi o całkowite koszty na pewno taniej wyjdzie w ostatecznym rachunku leasing.