Dla domu i ogrodu 

Czy palenie ekogroszkiem jest tanie?

Budujesz dom i zastanawiasz się, na jaki rodzaj ogrzewania się zdecydować? Jeśli zakupiłeś już kocioł podajnikowy, którego zadaniem jest podniesienie efektywności spalania możesz wybrać pellet lub ekogroszek.

Na jakie paliwo najczęściej decydują się konsumenci?

Jest nim ekogroszek. Swoją popularność zawdzięcza tym, że jest stosunkowo tani, bardzo poręczny w użyciu, a dodatkowo łatwo dostępny. W zależności od formy dostawy, producenta, czy regionu, a także parametrów cena tego paliwa jest bardzo różnorodna. Waha się od 420 do 1200 złotych za tonę. Jest mniej szkodliwy dla środowiska, niż tradycyjny węgiel kamienny.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz nabyć ekogroszek wprost od producenta, musisz wiedzieć, że najbardziej korzystna oferta będzie znajdowała się w okolicach jego wydobycia. Jeżeli mieszkasz nad morzem, pamiętaj – wielu dostawców dostarcza ekogroszek w Bydgoszczy w korzystnej cenie. Dodatkowo, możesz uzyskać darmową dostawę do domu – jeśli mieszkasz w mieście lub w jego okolicy.

Paliwo jest tak popularne, że możesz zakupić je nawet w zwykłym markecie. Cena nie różni się zbytnio od tej, oferowanej przez dostawców. Ale musisz uważać i dokładnie sprawdzić parametry ekogroszku – istotna jest jego kaloryczność (czym wyższa, tym więcej ciepła dostarczy podczas spalania).

Może okazać się, że sprawdzony dostawca ma lepszą ofertę od tych marketowych. Jeśli znajdziesz tanią propozycję – zweryfikuj, czy rzeczywiście jest ona tak korzystna, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Opał ten można zamówić również przez internet, np. na http://ekogroszek-workowany.pl/.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

5 × cztery =