Biznes i usługi 

W jakich miejscach można zainstalować panele fotowoltaiczne?

Umieszczenie paneli fotowoltaicznych jest kluczowe ze względu na ilość uzyskanej energii. Poprawna lokalizacja pozwoli przyjąć więcej promieni słonecznych, co przełoży się na oszczędność pieniędzy. Panele można umieszczać zarówno na budynku, jak i na gruncie. Co należy uwzględnić przy ich instalowaniu?

Panele fotowoltaiczne na dachach budynków 

Panele fotowoltaiczne powinny być umieszczane na otwartej przestrzeni. Dotarcie promieni do instalacji nie powinno być zakłócane przez żadne przeszkody np. sąsiednie budynki albo drzewa. Nie dziwi więc, że panele tak często umieszcza się na dachach. ich instalacja nie jest wtedy prosta, dlatego warto skorzystać z usług specjalistów. Nowoczesne panele firmy https://mlsystem.pl/o-firmie gwarantują mocne zaczepienie i systemy mocowań, przez co ma się pewność trwałego montażu na dachu. 

Panele umiejscowione na gruncie 

W niektórych przypadkach panele lepiej umiejscowić na gruncie, gdzie problemem jest płaski albo zasłonięty dach. Trzeba jedynie zadbać o ich odpowiednie nachylenie, które powinno wynosić od 30 do 45°. Panele muszą być też zwrócone w odpowiednim kierunku. W przypadku Polski jest to południe, choć wiele zależy to od konkretnego regionu. W celu nachylenia paneli trzeba posłużyć się specjalnymi elementami wykonanymi ze stali. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

jeden × 2 =