Biznes i usługi 

Jak zadbać o czystość w obiektach użyteczności publicznej?

Szpitale, placówki medyczne, ale także inne obiekty takie jak szkoły, czy centra handlowe ze względu na ogromną ilość osób przewijających się przez nie każdego dnia, muszą być skutecznie odkażane. Ma to szczególne znaczenie w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy aura sprzyja częstszym infekcjom. W jaki sposób zadbać o czystość i zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych wirusów i bakterii?

Specjalne maty i podłogi

Skutecznym rozwiązaniem są maty dezynfekujące, które umieszcza się w wejściu do budynków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Są one produkowane z syntetycznych materiałów, które nasącza się lub obficie spryskuje środkami odkażającymi. Tworzywo, z którego są wykonane, charakteryzuje się odpornością na zniszczenia, co sprawia, że posłużą przez długie lata. Ważne jest jednak, aby były stale mokre, bo tylko to zapewnia pożądany efekt zwalczania patogenów. Znaczenie ma także, jaki płyn odkażający zostanie zastosowany. Niektóre są uniwersalne, inne działają przede wszystkim przeciwwirusowo. Warto sprawdzić ich skład i stężenie.

W utrzymaniu czystości w placówkach publicznych pomogą z pewnością zmywalne wykładziny, dostępne np. tutaj: https://www.aximo.pl/wykladziny-obiektowe/wykladziny-pcw/. Wykonane z PCV, są nie tylko wytrzymałe, ale także pomogą zapewnić bezpieczne warunki higieniczne. Charakteryzują się także ciekawymi kolorami i wzorami. Dzięki temu, że krawędzie łączenia można zespolić, uzyskuje się jednolitą powierzchnię. Trudno więc znaleźć miejsca, w których może się gromadzić trudno usuwalny brud lub groźne zarazki.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

2 × 2 =