Biznes i usługi 

Od czego zależy cena sejfu?

Jeszcze kilka lat temu uznawane za dziwactwo, dzisiaj posiadanie sejfu nie jest niczym niezwykłym. Szczególnie, że ich wybór jest dość spory np. w tak profesjonalnych sklepach jak https://sklepsejfy.pl/. Przeglądając różne oferty, można zauważyć, że ich koszt jest różny. Co wpływa na cenę takiego urządzenia?

Generalnie sejfy mogą chronić przed ogniem, przed włamaniami, lub przed i tym, i tym. Pierwsze sprawdzają się dla dokumentów lub nośników danych, a drugie dla np. wartościowej biżuterii. Najdroższe należą oczywiście do trzeciej kategorii, ale takich urządzeń potrzebują raczej nieliczni. Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest rozmiar urządzenia – mała kasetka na drobne kosztowności z pewnością okaże się tańsza niż pudło wielkości przeciętnej szafy.

Wiele zależy również od tego, jak wiele warte są przedmioty, które zamierzamy trzymać w sejfie – im większe mają dla nas znaczenie, tym lepszego zamka potrzebujemy. Tutaj sprawa wydaje się prosta – zazwyczaj urządzenia z zamkami elektronicznymi kosztują więcej, niż takie z zamkami szyfrowymi lub kluczowymi. Nie jest jednak wcale pewne, czy zawsze oferują lepszą ochronę przed włamaniem – ważna jest jakość ich wykonania.

Wolnostojący albo ścienny 

Ostatni element wpływający na koszt posiadania sejfu to nie cena samego urządzenia, a to, czy ma on być wolnostojący, czy wbudowany w ścianę lub w podłogę. Bycie zainteresowanym sejfem do wmurowania musi okazać się dużo bardziej kosztowne, niż takim, który można postawić pod biurkiem. Sam montaż może być droższy, niż sejf. Za wyższą ceną idzie jednak również znaczna poprawa bezpieczeństwa – żaden złodziej nie da rady wynieść z budynku całego urządzenia, jeśli wymagałoby to rozkuwania ściany. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

12 + 11 =