Technika i auto-moto 

Komfort +

Jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań, jakie możemy zastosować w naszym domu lub w budynku firmowym, jest zautomatyzowanie systemu otwierania i zamykania rolet. Polega ono na podłączeniu rolet do systemu komputerowego budynku, co pozwala zaprogramować je na bardzo wiele różnych sytuacji, a także sterować nimi z poziomu aplikacji na telefon. Jest to niezmiernie wygodna opcja i daje wiele plusów, o których powiemy sobie poniżej. Jednymi z nich są np. zwiększona oszczędność na energii cieplarnianej.

Plusy zastosowania tego systemu

Zanim zajmiemy się zaletami, powinniśmy wiedzieć, że o automatyce budynku powinniśmy pomyśleć jeszcze przed jego wykończeniem. Wiąże się to bowiem z pociągnięciem odpowiedniej instalacji kablowej do każdego okna i do systemu komputerowego budynku. Jednak plus jest taki, że raz pociągnięta w ten sposób instalacja pozwala później na łatwe dodawanie lub usuwanie funkcji, bez konieczności ingerowania w stan budynku. Jeśli interesuje nas automatyka budynkowa Zakopane jest miastem, w którym znajdziemy najlepszych fachowców.

Najważniejszymi plusami tego mechanizmu jest brak konieczności ręcznego odsłaniania rolet w każdym pokoju – zrobimy to albo na przycisk albo z poziomu aplikacji, o czym szerzej przeczytać można przykładowo na https://alarmsystem.com.pl/rolety. Możemy też zaprogramować je do samodzielnego działania. Rolety mogą na przykład odsłaniać się o poranku, co ułatwia wstawanie do pracy bądź zamykanie się wieczorem lub gdy na dworze jest zimno, by dodatkowo zaizolować budynek.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

20 − 1 =