Technika i auto-moto 

Systemy – rodzaje i działanie

Kontrola na linii produkcyjnej to bardzo ważny etap. Widzenie maszynowe czyli technologia przetwarzania obrazu to rozwiązanie, które znalazło zastosowanie w takich branżach jak automotive, przemysł medyczny, produkcja sprzętu AGD oraz automatyczny montaż elektroniki. Firma DS Technic oferuje kompleksowe wsparcie dla klientów zainteresowanych opracowaniem oraz wdrożeniem rozwiązania w dziedzinie automatyki przemysłowej.  

Nowoczesna technologia

Miniaturyzacja urządzeń doprowadziła do powstania systemów wizyjnych, które znalazły szerokie zastosowanie. Systemy wizyjne są niezastąpione w kontroli jakości lub obecności elementów oraz poprawności i kompletności komponentów. Automatyczna identyfikacja czyli odczyt kodów i oznaczeń alfanumerycznych to również proces przebiegający z udziałem widzenia maszynowego. Systemy wizyjne są również przydatne w pozycjonowaniu w układzie skalibrowanym oraz zaawansowanych pomiarach wielokamerowych i wielu innych operacjach.

Zastosowanie systemów wizyjnych posiada wiele zalet. Zapewniają one wysoką stabilność pracy, automatyzację kontroli wielu komponentów, łatwą integrację z układami sterowania, automatyczny odczyt oznaczeń produktu i wiele innych. Działanie tych systemów obejmuje kilka etapów. Podczas pierwszego z nich obraz pobierany z kamery zostaje poddany obróbce. Kolejny etap wymaga określenia oczekiwanej funkcjonalności a obróbka obrazu polega na identyfikacji poszczególnych obiektów. Obiekty te są porównywane z zapisanym w pamięci komputera wzorcem i dzięki temu oprogramowanie jest w stanie wykryć nieprawidłowości.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

czternaście + 12 =