Systemy – rodzaje i działanie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kontrola na linii produkcyjnej to bardzo ważny etap. Widzenie maszynowe czyli technologia przetwarzania obrazu to rozwiązanie, które znalazło zastosowanie w takich branżach jak automotive, przemysł medyczny, produkcja sprzętu AGD oraz automatyczny montaż elektroniki. Firma DS Technic oferuje kompleksowe wsparcie dla klientów zainteresowanych opracowaniem oraz wdrożeniem rozwiązania w dziedzinie automatyki przemysłowej.  

Nowoczesna technologia

Miniaturyzacja urządzeń doprowadziła do powstania systemów wizyjnych, które znalazły szerokie zastosowanie. Systemy wizyjne są niezastąpione w kontroli jakości lub obecności elementów oraz poprawności i kompletności komponentów. Automatyczna identyfikacja czyli odczyt kodów i oznaczeń alfanumerycznych to również proces przebiegający z udziałem widzenia maszynowego. Systemy wizyjne są również przydatne w pozycjonowaniu w układzie skalibrowanym oraz zaawansowanych pomiarach wielokamerowych i wielu innych operacjach.

Zastosowanie systemów wizyjnych posiada wiele zalet. Zapewniają one wysoką stabilność pracy, automatyzację kontroli wielu komponentów, łatwą integrację z układami sterowania, automatyczny odczyt oznaczeń produktu i wiele innych. Działanie tych systemów obejmuje kilka etapów. Podczas pierwszego z nich obraz pobierany z kamery zostaje poddany obróbce. Kolejny etap wymaga określenia oczekiwanej funkcjonalności a obróbka obrazu polega na identyfikacji poszczególnych obiektów. Obiekty te są porównywane z zapisanym w pamięci komputera wzorcem i dzięki temu oprogramowanie jest w stanie wykryć nieprawidłowości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aloes – dlaczego warto go stosować?
Aloes – dlaczego warto go stosować?
Aloes zawiera witaminy A, C, E i kompleks B, a także minerały takie jak wapń, cynk i selen. Zawiera również […]
Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne?
Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne?
O zdrowie psychiczne należy dbać z takim samym zaangażowaniem jak o fizyczne. Jednak sfera mentalna jest często zaniedbywana i poświęca […]
Nieinwazyjne badania wzroku
Nieinwazyjne badania wzroku
Wizyta u okulisty powinna odbywać się regularnie i wejść w nawyk nie tylko tym, którzy mają zdiagnozowane wady wzroku, ale […]