Technika i auto-moto 

Czym odznaczają się dobre szyby samochodowe?

Podstawowe funkcje dobrych szyb samochodowych

Szyby samochodowe wpływają zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo podczas jazdy. W związku z tym, że w ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele tanich zamienników, warto dowiedzieć się, czym odznaczają się dobre szyby samochodowe. Decydując się na wymianę szyby, zwłaszcza przedniej, należy zwrócić szczególną uwagę, czy produkt jest zgodny z normami i zaleceniami producenta samochodu.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnego produktu w autoryzowanym salonie danej marki pojazdów. Kupując go, można mieć pewność, że będzie on idealnie pasował do danego modelu samochodu. Na przykład szyba samochodowa Volkswagen dostępna w salonie jest gwarantem jakości.

Dobre szyby do auta powinny być trwałe i mieć idealnie równą powierzchnię eliminującą refleksy świetlne. Wysokiej jakości produkty mają właściwości atermiczne, dzięki czemu pomagają zredukować ilość ciepła słonecznego przedostającego się do wnętrza.

Nowoczesne szyby akustyczne pokryte trójwarstwową folią skutecznie tłumią hałas dostający się do wnętrza podczas jazdy. Wybierając zamiennik, należy również zwrócić uwagę, czy ma on certyfikat ISO/TS 16949:2002 będący wyznacznikiem jakości.

Dodatkowe wyposażenie i akcesoria

Dobrej jakości szyby w aucie powinny dawać możliwość podłączenia dodatkowych funkcji, w które wyposażony został samochód, takich jak przykładowo funkcja ogrzewania, czy usuwania pary. Jeżeli kupiona szyba nie będzie posiadała odpowiednich wejść, podłączenie tych systemów będzie niemożliwe.

Istotne wpływ na trwałość szyby ma również sposób montażu. Niskiej jakości chemia montażowa lub najtańsze uszczelki uniwersalne mogą sprawić, że nawet najdroższa szyba będzie generować nieprzyjemny i drażniący hałas podczas jazdy. Wymieniając szyby, trzeba więc zwrócić uwagę zarówno na jakość samego produktu, jak i profesjonalizm montażystów.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

19 + 4 =