Biznes i usługi 

Jak dobrze zaprojektować stronę internetową?

Tworzenie stron internetowych coraz rzadziej jest zlecane profesjonalnym firmom. Wiele osób próbuje swoich sił, ponieważ w Internecie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje oraz instrukcje. Jednak nie wystarczy tylko wiedzieć jak założyć stronę internetową. Bardzo ważne są też inne aspekty, takie jak wygląd, czy funkcjonalność.

Kodowanie czy szablon – od czego zacząć?

Strona internetowa jest oparta o kod html. Jest to program napisany od zera przez programistę języka html. Jeśli jednak nie ma się umiejętności w tym zakresie, lepiej jest skorzystać z gotowego szablonu płatnego lub darmowego. Taki szablon nie wymaga już żadnych zmian w kodzie. Jedyne co trzeba zrobić to dostosować stronę do swoich preferencji i wgrać własne treści, czyli grafiki, czcionki czy tekst oraz zadbać o kolorystykę czcionki, nagłówka, linków na stronie itp.

Na stronie internetowej nie może zabraknąć przejrzystego układu. Warto jest posłużyć się sekcją menu. Prostota zazwyczaj sprawdza się najlepiej. Warto też, w zależności od tematyki strony, wykorzystać dostępne wtyczki do stron internetowych. Mogą to być wtyczki pozwalających na komentowanie artykułów na stronie, dodawania opinii na temat produktu czy treści albo wtyczka umożliwiająca kontakt z autorem strony.

Projekt strony internetowej musi zawierać także linki wewnętrzne. Dzięki temu użytkownicy będą mogli w prosty sposób poruszać się po stronie i odszukiwać konkretne, interesujące ich zagadnienia.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

5 + cztery =