Technika i auto-moto 

Na jakie różnice należy zwrócić uwagę przy wyborze tuszu do drukarki?

Drukarka to urządzenie niezwykle przydatne zarówno w domu, jak i w biurze. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza tradycyjne modele atramentowe, które wymagają regularnej wymiany pojemników z tuszem – oczywiście w zależności od stopnia eksploatacji. Rodzaj owego tuszu w ogromnej mierze ma wpływ na jakość wydruku, dlatego warto przy jego wyborze zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Dodajmy, że na rynku są też dostępne specjalne drukarki żelowe, do których warto kupować np. żele oryginalne Rex-Rotary.

Typ sprzętu odgrywa kluczową rolę

Wybierając tusz do drukarki, w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę typ i model naszego urządzenia. Jeśli jest to drukarka atramentowa, wówczas w grę wchodzą dwie opcje – tusz pigmentowy albo barwnikowy. Różnią się tym, że pierwszy pozwala uzyskać wydruk o wyjątkowo ostrych konturach (idealny do ważnych dokumentów i wizytówek), drugi zaś gwarantuje niezwykle nasycone kolory (grafiki, zdjęcia itp.). Z kolei w sytuacji, gdy posiadamy mniej popularną drukarkę żelową, jesteśmy skazani na wkłady z żelami. W tym przypadku godne polecenia są m.in. żele oryginalne Gestetner, charakteryzujące się ponadprzeciętną wydajnością.

Następnym istotnym aspektem jest wybór między produktami oryginalnymi a zamiennikami. Dają one identyczną lub bardzo zbliżoną jakość wydruku, a podstawowa różnica polega na tym, że zamienniki nie zawierają substancji zapobiegających wysychaniu atramentu, ale jednocześnie są znacznie tańsze. Pozostałe ważne parametry wyboru to pojemność kartridży (musi być dostosowana do rozmiaru dysz w sprzęcie) oraz marka (najlepiej stawiać na wyroby uznanych producentów).

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

20 − 10 =