Dla domu i ogrodu 

Rolety – czy mogą chronić mieszkanie przed wyziębieniem?

Obecnie jednymi z najchętniej stosowanych osłon okiennych są rolety. Ich podstawowe zadanie polega oczywiście na ochronie pomieszczenia przed nadmiarem naturalnego światła słonecznego oraz zapewnieniu optymalnej prywatności domownikom. Na rynku są także dostępne specjalne modele termoizolacyjne, które dodatkowo skutecznie zabezpieczają obiekt mieszkalny przed wyziębieniem w okresie jesiennym lub zimowym. Posiada je w swoim bogatym asortymencie m.in. profesjonalny sklep internetowy: https://rollcenter.pl.

Standardowe konstrukcje nie wpływają na temperaturę

Klasyczne rolety okienne nie są w żaden sposób przystosowane do zatrzymywania ciepła we wnętrzach domowych. Jeśli więc zależy nam na takiej funkcji, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w nowoczesne modele zbudowane nie tylko ze zwykłego materiału, ale też płachty aluminiowej lub wytrzymałej warstwy gumy. Oba te elementy pełnią rolę swoistej izolacji. Dzięki temu roleta stanowi solidną barierę zarówno dla ciepłego, jak i zimnego powietrza, przyczyniając się tym samym do utrzymania optymalnego komfortu termicznego w mieszkaniu.

Warto podkreślić, że to konkretne rozwiązanie znakomicie sprawdza się również latem, ponieważ gwarantuje przyjemny chłód nawet w trakcie bardzo dużych upałów, gdy temperatury na zewnątrz wynoszą ponad 30 stopni Celsjusza. Pamiętajmy o tym, że przebywanie w nadmiernie nagrzanych wnętrzach może powodować uczucie nieustannego zmęczenia, rozdrażnienia oraz braku chęci do aktywnego działania. Montaż omawianych rolet jest wyjątkowo nieskomplikowany i zajmuje niewiele czasu, co dla większości osób ma duże znaczenie.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

11 + dziewiętnaście =