Człowiek i styl 

Pomysły na ułożenie długich męskich włosów

Długie włosy u mężczyzn były wyrazem buntu przeciwko władzy i narzuconym odgórnie standardom. Dziś wielu panów decyduje się na noszenie długich włosów, gdyż jest to uzupełnienie ich stylu i podkreślenie indywidualności. Aby długie włosy były atrakcyjne mężczyźni powinni o nie dbać. Na półkach sklepów znaleźć można rozmaite odżywki szampony, żele i pasty, które ułatwią nam to zadanie. Nie mniej ważne jest ich odpowiednie ułożenie. Sprawdź jak ułożyć długie męskie włosy. 

Długie włosy czyli jakie?

Jeszcze kilka lat temu mężczyźni nie przywiązywali zwykle większej uwagi do tego jak ułożone są ich włosy. Większość z nich spinała je po prostu w kucyk lub nosiła rozpuszczone. Dziś każdy mężczyzna z długimi włosami regularnie bywa u fryzjera i podąża za obowiązującymi trendami. Stylizacja włosów męskich  stała się ważną gałęzią fryzjerstwa. Niektóre salony specjalizują się w układaniu męskich fryzur.

O długich włosach u mężczyzn można mówić wtedy, gdy nie da się ich strzyc maszynką. Często tylko jedna część włosów w rzeczywistości jest długa, a boki albo niższe partie bywają dużo krótsze. Mężczyźni z długimi włosami często noszą na głowie tak zwany twórczy nieład. Głównym założeniem tej stylizacji, jest sprawienie wrażenia, że włosy w ogóle nie były układane. Jeśli jednak chcemy aby efekt był zadowalający warto nieco popracować nad fryzurą przed wyjściem na miasto. Przyda nam się do tego dobry żel lub pasta. 

Gęste i zadbane

Mężczyźni z gęstymi długimi włosami bardzo podobają się kobietom, dlatego warto jest o nie zadbać. Często do osiągnięcia zamierzonego celu wcale nie potrzebujemy specjalistycznych umiejętności. Ważne jest odpowiednie strzyżenie przeprowadzone przez profesjonalnego fryzjera. Dobrze wykonany zabieg sprawia, że włosy same się układają, my musimy jedynie dbać by zawsze były czyste i zdrowe. Włosy można w całości zaczesać do tyłu, jednak ich nie spinać. Wsparte odpowiednim, dedykowanym do tego celu preparatem, będą dobrze wyglądać przez cały dzień. Bardziej ekstrawaganccy mężczyźni mogą rozważyć zrobienia niewielkiego koka na czubku głowy. To nie tylko wygodne, ale i przyciągające wzrok rozwiązanie. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

20 − 13 =