Człowiek i styl 

Jak zmotywować psa do aktywności?

Aktywność pasa kojarzy nam się najczęściej z obowiązkowych spacerem, kiedy to nasz pupil załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Dobrze, kiedy ruch jest częstszy, ponieważ wpływa to poprawę funkcjonowania zwierzaka. Szczególnie ważne jest to w przypadku psów z nadwagą.

Ruch to zdrowie, każdy ci to powie

Zachęcanie psa do podejmowania aktywności ruchowej należy zacząć od proponowania mu jej. Oczywiście wszystko z głową i zdrowym rozsądkiem, a przede wszystkim w odniesieniu do specyficznych potrzeb czworonoga, wynikających m.in. z wieku, kondycji czy warunków zewnętrznych. Na początek można zacząć od spokojnych wersji ćwiczeń, odgrywanych w domu. Poruszając temat aktywności naszych pupilów, warto wspomnieć o zabawkach dla psów, które mogą być w tym bardzo pomocne i uatrakcyjnić cały proces.

Jeśli obserwujemy, że pies nie jest zainteresowany, to należy podsunąć mu inny pomysł. Kiedy natomiast jest po prostu zmęczony, to nie warto robić nic na siłę, tylko powrócić z pomysłem w bardziej odpowiednim czasie. Rodzaj zabawy dobrze jest dopasowywać do upodobań pupila. Jeśli ten lubi, np. tropić, to warto to wykorzystać na spacerach, łącząc ten ruch z aportowaniem. Na https://www.amibelle.pl/ można znaleźć wiele przydatnych akcesoriów, dzięki którym zwierzak będzie czerpał dużo radości z takiej formy spędzania czasu.
Innym rozwiązaniem jest zaangażowanie znajomych psów.

Oczywiście należy taką zabawę przez cały czas jej trwania nadzorować oraz znać własnego psa i przewidzieć czy nie zareaguje agresywnie w przypadku pojawienia się innego czworonoga. Jeśli zapoznanie przebiega pomyślnie, z całą pewnością psy spędzą wspólny czas aktywnie.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

9 + 10 =