Człowiek i styl 

Pomysły na prezent dla mechanika

Wybór prezentu dla bliskiej osoby z okazji imienin, urodzin czy na święta stanowi dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Problem pojawia się zwłaszcza w sytuacji, gdy solenizant jest pasjonatem swojego zawodu i liczy na coś związanego z daną tematyką – np. mechanik pragnie koniecznie otrzymać podarunek z kategorii motoryzacja. Jeśli zależy nam na kupieniu ciekawego prezentu tego typu, możemy się zdecydować choćby na pojemnik z przegródkami na narzędzia czy książkę o zabytkowych samochodach. Pozostałe propozycje zostaną przedstawione w dalszej części artykułu.

Postaw na coś praktycznego lub zabawnego

Mechanik to osoba przeważnie żywo interesująca się motoryzacją, w związku z czym maskotka, zastawa stołowa czy krawat raczej nie wywołają uśmiechu na jego twarzy. Warto natomiast zdecydować się na zakup rzeczy wybranej z trzech następujących kategorii:

a) praktyczne narzędzia i akcesoria – idealnym podarunkiem może być np. składany scyzoryk z kluczami imbusowymi, zestaw kilku wkrętaków (płaskich i krzyżowych), zestaw kluczy płasko oczkowych (wykorzystywanych często przy różnych pracach serwisowych), wkrętak udarowy z wieloma końcówkami, magnetyczna opaska na nadgarstek (przyciągająca niewielkie elementy metalowe, takie jak śrubki czy gwoździe), metalowy wózek na kółkach (służący do przewożenia narzędzi w obrębie warsztatu), a także tablice narzędziowe z uchwytami na śrubokręty, klucze i młotki.

b) eleganckie podarunki – m.in. fotoobraz na płótnie przedstawiający silnik samochodowy (patrzenie na taką maszynerię to dla mechanika prawdziwa przyjemność), duży zegar ścienny w formie alufelgi (znakomita ozdoba nie tylko do warsztatu, ale też do salonu w domu prywatnym), konkretny element garderoby z kolekcji odzieżowej ulubionej marki samochodowej (np. torba na ramię, pasek do spodni czy kurtka), miękka poduszka w kształcie opony (najlepiej o średnicy powyżej 40 cm, bo znakomicie będzie prezentować się na sofie).

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery × cztery =