Człowiek i styl 

Manicure tytanowy – jak wykonać go samodzielnie?

Piękne i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Aby mieć ładnie wyglądające dłonie, wiele z nas decyduje się na manicure. Poza tym tradycyjnym i hybrydowym dużą popularność w ostatnim czasie zdobywa także tytanowy. Czym jest taki manicure i jakich rzeczy potrzebujemy do jego wykonania? Jak zrobić go w domu, by wyglądał stylowo i profesjonalnie?

Na czym polega manicure tytanowy?

Manicure tytanowy wyróżnia się przede wszystkim trwałością i łatwością wykonania. Szacuje się, że odpowiednio zrobione paznokcie mogą utrzymać się nawet sześć tygodni. Co więcej, taki manicure nie wymaga specjalnej lampy UV, co ma miejsce w przypadku popularnych w Polsce hybryd. Taki sposób malowania paznokci opiera się przede wszystkim na używaniu pudrów z domieszką tytanu, a także akrylu, którymi pokrywa się nie tylko płytkę paznokcia, ale także każdą warstwę manicure — bazę, lakier oraz utwardzający top.

W porównaniu do manicure hybrydowego jest to dużo łatwiejszy sposób zdobienia paznokci, z którym poradzą się nawet nowicjusze. W Polsce to rozwiązanie nie jest jeszcze tak popularne, jak hybrydy czy żele nie tylko ze względu na mniejszą dostępność, ale także na wyższe ceny. Same pyłki kosztują około 35 złotych, a trzeba pamiętać także o bazie, topie oraz utwardzaczu. W salonie kosmetycznym za taki manicure trzeba zapłacić od 120 do 150 złotych.

Manicure tytanowy w domowym zaciszu

Ten nowoczesny rodzaj manicure z powodzeniem możemy wykonywać także we własnym domu. Wystarczy, że zaopatrzymy się we wszelkie niezbędne produkty i akcesoria. Praktycznie wszystkie niezbędne gadżety znajdziemy na stronie https://sklep.mar-kos.pl/manicure-tytanowy,498.html, która oferuje naprawdę zróżnicowane, liczne produkty w różnych odcieniach. Gdy kupimy już pyłki, top, bazę oraz utwardzacz, to możemy wziąć się do pracy.

Pierwszy etap jest taki sam, jak w przypadku innych rodzajów manicure — musimy odpowiednio spiłować paznokieć, odsunąć skórki oraz odtłuścić płytkę paznokcia cleanerem. Po nałożeniu bazy musimy zanurzyć palec w pojemniczku ze specjalnym pyłkiem, a następnie nadmiar strzepnąć za pomocą małego pędzelka. Gdy baza wyschnie, możemy nałożyć kolorowy puder, zdjąć jego nadmiar, a potem nałożyć top. Gdy ten wyschnie, używamy utwardzacza, by pomalowany paznokieć był trwały. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzynaście − trzy =