Człowiek i styl 

Jak zapewnić sobie komfort w trakcie menstruacji?

Menstruacja jest procesem zupełnie naturalnym, jednak wcale nie oznacza, że jest zjawiskiem przyjemnym. Nie chodzi tutaj tylko o bolesność, która może towarzyszyć niektórym miesiączkom, ale przede wszystkim dyskomfort, jaki wiąże się z trwającym minimalnie pięć dni, krwawieniem. Wymusza na kobiecie regularną wymianę środków higienicznych, a czasem niepokój o to, czy wybrany artykuł nie przecieka i nie powoduje powstawania widocznych plam. Kobiety robią wszystko, by zapewnić sobie w te dni maksimum komfortu, dającego im lepsze samopoczucie i pewność siebie.

Osiągają to między innymi, dzięki właściwemu doborowi środków higienicznych, które gwarantują jakość i skuteczność. Takim przykładem jest zakładanie tamponu, którego aplikacja zapewnia bezpieczeństwo i wygodę, nawet podczas uprawiania sportu, pływania czy plażowania. Z powodzeniem można tez zakładać obcisłe lub przylegające ubrania, bez obaw, że powstanie nieestetyczna plama, a tampon okaże się nie być chłonny. 

Czy to wszystko?

Dopasowanie produktu do swoich potrzeb, w tym jego stopnia chłonności oraz właściwa aplikacja są gwarancją sukcesu. Podstawą komfortu w trakcie menstruacji jest też odpowiednia bielizna. Mowa tutaj przede wszystkim o modelach, które nie są obcisłe i niewykonane z syntetycznych, nie oddychających materiałów. Najlepszym wyborem są produkty bawełniane dostępne na https://gentleday.pl/bielizna/staniki, wykonane z naturalnych włókien, które nie będą powodować podrażnienia skóry ani uczuleń. Aby nie zabrudzić bielizny, warto decydować się na modele podpasek wydłużone, ze skrzydełkami.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dziewiętnaście − 8 =