Technika i auto-moto 

Kontroler bibi-K22

System bibinet składa się z transponderów, zwanych także identyfikatorami oraz kontrolera, od którego zależy funkcjonalność całego systemu i łatwość jego zaprojektowania. Wśród kontrolerów dostępnych w naszym sklepie znajduje się także kontroler systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy bibi-k22 do dwóch przejść. To najprostszy model w naszej ofercie i znajdzie zastosowanie głównie w jednym lub dwóch przejściach kontrolowanych. Kontroler pozwala na zbudowanie instalacji o stopniu zabezpieczenia równym Grade-2 wg. PN-EN 608-39-11-1.

Poznaj kontroler systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy bibi-k22

Bibi-K22 to kontroler z dużą pamięcią wewnętrzną, która umożliwia zapisanie do 65 000 ostatnich zdarzeń oraz 10 000 transponderów, co umożliwia stworzenie stosunkowo dużej instalacji i możliwość jej obsługi w systemie off-line i on-line. Dwa wyjścia przekaźnikowe zapewniają możliwość stworzenia zautomatyzowanych instalacji, np. do obsługi zamków, elektromagnesów czy rygli w drzwiach, co pozwala na stworzenie szeroko zautomatyzowanych instalacji. Kontroler systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy bibi – k22 dba o bezpieczeństwo transmisji danych poprzez szyfrowanie, realizowane za pomocą kluczy szyfrujących sesję.

W bibi-K22 znajdują się także cztery wejścia z możliwością ich konfiguracji, odpowiednie np. do podłączenia czujników otwarcia skrzydeł drzwi, przycisków wejścia, czujek alarmowych itd. Kontroler jest przeznaczony do dedykowanej obudowy MM-OM1 z zasilaczem buforowym DRC (Mean Well) i modułem bezpiecznikowym MM-F01 i akumulatorem.

Bibi-K22 w zestawie KIT12 i KIT24

Instalatorzy mogą z powodzeniem wykorzystać szereg naszych produktów, kupując je w zestawie. W ramach zestawu bibi-K22.KIT12 instalator otrzymuje metalową obudowę MM-OM1 wraz z zamontowanym kontrolerem K22, zasilaczem buforowym 12V DRC-40A oraz moduł bezpiecznikowy MM-F01 i dwa złącza WAGO do podłączenia zasilania elektrozaczepów. W zestawie bibi-K22.KIT24 znajduje się inny zasilacz buforowy, mianowicie 24V DRC-40B i miejsce na dwa akumulatory o mocy 12V 7Ah każdy.

Co można podłączyć do magistrali bibiBUS?

Kontroler bibi-K22 jest wyposażony w magistralę bibiBUS w standardzie RS485 o szerokich możliwościach, dlatego przy jej pomocy można podłączyć do kontrolera szereg różnych urządzeń. Większość instalatorów wyposaża instalację opartą na bibi-K22 w czytniki kart zbliżeniowych, wśród których może znaleźć się model bibi-R40, odporny na wszelkie warunki atmosferyczne dzięki zalaniu obudowy masą wepuranową. Wśród czytników ciekawym wyborem są także warianty ze szklanym frontem z wybranym nadrukiem (dowolnym), jak i czytniki wyposażone w dotykowy ekran LCD bibi-R42, który ułatwia ewidencję czasu pracy i służy głównie dla pracowników. W miejsce panelu dotykowego można zastosować także klawiaturę w modelu bibi-R43.

Kontroler systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy bibi-k22 warto traktować jako narzędzie sprawdzające się w małych instalacjach, jak i w bardzo rozległych, w których może stanowić część obsługującą wyłącznie jedno lub dwa przejścia kontrolowane.

Kontroler bibi-K22 pozwala na kontrolę do dwóch przejść i jestem najlepszym wyborem w przypadku niewielkich instalacji lub jako uzupełnienie.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

11 + pięć =