Jak przygotować wózek widłowy przed pracą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy przychodzimy rano do pracy i mamy korzystać z wózka widłowego, musimy go na początku odpowiednio przygotować. Nie można bowiem tak po prostu odpalić silnika i rozpocząć pracy, mogłoby do w dłuższej perspektywie doprowadzić do uszkodzenia silnika lub innych ważnych układów maszyny. Sprawdźmy więc, jakie czynności należy wynikać, zanim będziemy mogli włączyć maszynę do pracy.

Odpowiednia temperatura silnika

Podobnie jak w samochodzie osobowym czy ciężarówce, nie należy obciążać silnika, który jest bardzo zimny. Gdy pracę rozpoczynamy nad ranem po mroźnej nocy, na nieogrzewanej hali magazynowej, to zapewne wszystko wokół będzie skute lodem.

Zanim włożymy kluczyk do stacyjki wózka i naciśniemy przycisk „start”, należy najpierw uruchomić nagrzewnicę. ich różne modele są dostępne tutaj http://sklep.4lift.pl/1678-nagrzewnice. Podniesie ona temperaturę płynu chłodniczego, a zarazem całego bloku silnika, o kilka do kilkunastu stopni.

Najlepiej, by była ona powyżej zera, zanim rozpoczniemy rozruch maszyny. Nie bójmy się o rozładowanie akumulatorów, ponieważ wystarczy podłączyć wózek do zasilania 230 V w hali, by nagrzewnica nie rozładowywała baterii pojazdu.

Nie obciążaj maszyny od razu

Gdy silnik podejmie pracę, dajmy mu pochodzić przynajmniej minutę na wolnych obrotach, zanim zaczniemy pracę. Dzięki temu podniesie się temperatura wszystkich płynów eksploatacyjnych, w tym oleju silnikowego. Nie musimy się obawiać, że później dojdzie do przegrzania, temperaturę kontrolują bowiem chłodnice oleju do wózków.

Gdy zauważymy, że wskaźniki temperatury poszczególnych płynów na pulpicie podniosły się, możemy zacząć pracę. Nie zadawajmy jednak wózkowi pełnego obciążenia, zanim układy olejowe, chłodnicze i hydrauliczne nie osiągną normalnej temperatury roboczej. Traktując wózek w ten sposób posłuży nam on bardzo długo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dieta pełna zdrowia, czyli jakie składniki dodać do jadłospisu
Dieta pełna zdrowia, czyli jakie składniki dodać do jadłospisu
Aktywny styl życia i zdrowa dieta mają coraz więcej sympatyków. Wraz z tym trendem zmienił się także asortyment, który proponowany […]
3 produkty, które wspomogą rozwój dziecka
3 produkty, które wspomogą rozwój dziecka
Prawidłowy rozwój dziecka to jeden z celów, jaki przyświeca rodzicom w trakcie wychowania. Wiemy, że bazą do zgodnego z przyjętym […]
Czy warto samodzielnie organizować przyjęcie?
Czy warto samodzielnie organizować przyjęcie?
Świetna zabawa małym kosztem Organizując przyjęcie, musimy przemyśleć wiele spraw. Firmy, które zajmują się tym profesjonalnie pobierają stosowną do włożonej […]