Dla domu i ogrodu 

Jak czyścić kanapy ?

Kanapa wypoczynkowa to obowiązkowy mebel do każdego pokoju dziennego. Jednak w porównaniu do innych mebli trudniej jest ją wyczyścić. A do tego niektóre kanapy, jak te wykonane ze skóry trzeba regularnie nawilżać, aby ich faktura nie pękała czy nie ścierała się. Bardzo często jednak czyścimy kanapy wtedy, gdy coś na nie wylejemy, a wbrew pozorom trzeba to robić regularnie, aby wyglądały zawsze ładnie i czysto.

Czym czyścić skórzane kanapy?

W sklepach bez trudu można kupić różnego rodzaju preparaty do czyszczenia kanap skórzanych, ale można też taki preparat zrobić samodzielnie w domu. Wystarczy wymieszać oliwę z oliwek z kilkoma kroplami octu, nanieść atomizerem na kanapę i wytrzeć do sucha, aby nie tylko pozbyć się zabrudzeń, ale też natłuścić skórę. O czyszczeniu takich kanap pamięta każdy, ale wiele osób zapomina, że skórzana tapicerka, żeby zachować swoje właściwości potrzebuje regularnego nawilżania i natłuszczania. Po takich zabiegach zawsze będzie wyglądać dobrze.

Jak wyczyścić materiałową tapicerkę?

Materiałowa tapicerka jest łatwiejsza w pielęgnacji. Aby wyczyścić kanapę tapicerowaną wystarczy ją odkurzyć, zwłaszcza zagłębienia, ponieważ tam chowa się kurz i różnego rodzaju okruszki. Samą tapicerkę można wyczyścić mieszaniną wody z płynem do naczyń. Wystarczy mokra szmatka, aby wyczyścić większość plam. Do usuwania tych trudniejszych jak np. wino można kupić specjalne środki, które tworzą powierzchniowo aktywną pianę i po wytarciu jej plama znika. Nie można jednak zbytnio namaczać tapicerki, ponieważ będzie długo schnąć.

Artykuł napisany we współpracy z Meble Ropez – fabryka mebli tapicerowanych.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery × 5 =