Człowiek i styl 

Dlaczego warto inwestować w odzież sportową?

Sport to zdrowie, jest to powszechnie znana wiedza. Mniej znany jest natomiast fakt, że aby trening był dla nas korzystny, powinno się uprawiać sport w odpowiedniej odzieży, która będzie chronić ciało przed otarciami, podrażnieniami i wpływem temperatury. 

Bawełna niewskazana

Chociaż bawełniane koszulki oddychają i większość z nas ubiera je na co dzień, nikt kto myśli o uprawianiu regularnie sportu nie powinien po nią sięgać. Ten materiał ma drugą właściwość – zatrzymuje przy ciele wilgoć, przez co zimowe treningi w mokrej, zimnej koszulce mogą być nie tylko nieprzyjemne, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Również latem koszulka taka będzie chłonąć pot i przyklejać się do ciała. Dużo lepiej sprawdzają się koszulki termoaktywne, które wchłaniają wilgoć i odprowadzają ją na zewnątrz. Dzięki temu skóra podczas treningu jest sucha, a my nie odczuwamy chłodu. Wykonane są zazwyczaj z poliestru z dodatkiem elastranu. Dzięki temu sportowe koszulki do crossfitu, na siłownię czy do uprawiania innych sportów są elastyczne i zapewniają komfort podczas treningu.

Nogi równie ważne

Bieganie jest sportem uprawianym na zewnątrz właściwie w każdej temperaturze. Ochrona nóg jest równie ważna, co ochrona klatki piersiowej. Dodatkowo, wybierając spodnie do biegania, należy zwracać uwagę na szwy, które mogą podrażnić skórę. Odzież dla sportowców używa płaskich i elastycznych szwów, dzięki czemu nawet długodystansowe bieganie jest komfortowe. Dobre męskie legginsy do biegania znajdziemy w wielu sportowych sklepach. Materiał takich legginsów jest kompresyjny – uciska mięśnie, przez co są lepiej ukrwione i dotlenione, co przekłada się na lepsze wyniki treningu i zmniejsza ból wysiłkowy. Są też anatomicznie dopasowane i podobnie jak koszulki odprowadzają wilgoć, utrzymując odpowiednią temperaturę zarówno latem, jak i zimą.

Chociaż na pierwszy rzut oka odzież sportowa może wydawać się kosztowna, jest to inwestycja, która szybko się zwraca. Taka odzież jest zaprojektowana dla sportowców trenujących w każdych warunkach. Chroni przed urazami, podrażnieniami oraz wychłodzeniem i powinna znaleźć się w czasie każdego pasjonata.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

12 − 8 =