Technika i auto-moto 

Dlaczego stosuje się orurowanie samochodów?

Orurowanie samochodu, inaczej montaż rur (pod progami, przed maską czy tylnym zderzakiem) jest interesującym sposobem na tuning naszego pojazdu, jednak nie powinniśmy zapominać, że pełni przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Orurowanie dzięki stalowym elementom przyczynia się do ochrony takich części pojazdu, jak:

  • elementy nadwozia: orurowanie nadwozia może uchronić nas w jakimś stopniu przed jego uszkodzeniami i wgnieceniami, zwłaszcza jeżeli wykorzystujemy nasz pojazd do zabawy w terenie
  • chłodnica: dzięki jej osłonie minimalizujemy negatywne skutki jej uszkodzenia, na przykład podczas zderzenia lub wjechania w stały przedmiot. Jest to ważny czynnik bowiem naprawa chłodnicy jest jednym z wyższych kosztów jakie musimy ponieść
  • reflektory: podczas jazdy w terenie są punktami, które najłatwiej uszkodzić, toteż ich zabezpieczenie powinno należeć do jednych z pierwszych naszych działań.Orurowanie samochodu, w zależności od tego, jakie miejsca zostaną mu poddane waha się w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy za pełny pakiet – do najtańszych należą orurowania tylne, gdzie ceny za elementy zaczynają się od 500 złotych. Standardowa wersja będzie nas średnio kosztować około tysiąca złotych plus koszty montażu (sprawdź: orurowanie samochodu przednie). Orurowaniu poddawane są najczęściej SUV-y, samochody terenowe oraz pick-upy, jednak w szerokiej ofercie tuningowania możemy również spotkać orurowanie dostępne dla vanów, samochodów dostawczych czy kombi. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny rur mamy do wyboru kolory czarne, srebrne czy czerwone w formie matowej, chromowanej.

    Ciekawą ofertę tuningu samochodów znajdziesz na przykład w sklepie internetowym: sklep-tuningowy.pl. W ofercie tego sklepu znajdziesz np. orurowanie samochodu, nakładki na progi samochodowe oraz listwy na zderzaki.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

pięć × 2 =