Człowiek i styl 

Jakie kwalifikacje są potrzebny by pracować jako opiekunka

Panuje błędne przekonanie, że opiekunką do dziecka może zostać każdy i nie są potrzebne do tego żadne kwalifikacje. Jednak, gdy szukamy profesjonalnej opieki dla naszego dziecka, okazuje się, że najlepiej jest wybrać nianię, która posiada ukończone odpowiednie szkoły i kursy. Przyjrzyjmy się, jakie kwalifikacje są potrzebne do pracy w charakterze opiekunki.

Jak zostać profesjonalną opiekunką dziecięcą?

Aby móc pracować z najmłodszymi dziećmi należy posiadać odpowiednio udokumentowane kwalifikacje. Jednym ze sposobów jest podjęcie nauki w szkole policealnej, która posiada w swojej ofercie kierunek przygotowujący do pracy jako opiekunka. Wybór powinien paść na tę placówkę, która może zapewnić przygotowanie do zawodu na wysokim poziomie oraz odpowiednie zajęcia praktyczne.

Niezbędne jest również ukończenie praktyk zawodowych, które zazwyczaj odbywają się w żłobku lub klubie malucha. Tylko renomowane instytucje, takie jak https://www.collegium.com.pl/kierunki/opiekunka-dziecieca, gwarantują uzyskanie dyplomu potwierdzającego nabyte umiejętności. Dzięki temu znalezienie dobrze płatnej pracy nie powinno stanowić większego problemu.

Nauka w szkole policealnej zazwyczaj trwa cztery semestry, czyli dwa lata. Na jej zakończenie przeprowadzane są dwuetapowe egzaminy końcowe – pisemne, sprawdzające wiedzę oraz egzamin praktyczny, na którym należy wykazać się nabyciem odpowiednich umiejętności. Aby uzyskać odpowiednie kwalifikacje zawodowe, trzeba uzyskać odpowiednią liczbę punktów, która jest przepustką do otrzymania dyplomu.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

20 + dziesięć =