Dla domu i ogrodu 

Urządzamy nowoczesne wnętrza

Każdy z nas marzy, by jego dom wyglądał dobrze i nowocześnie. Czasami jest to trudne do osiągnięcia ze względu na niskie zdolności urządzania wnętrz, aranżowania przestrzeni, doboru dodatków. Po prostu brak umiejętności dekoratorskich. Wcale jednak nie oznacza to, że należy się poddać i porzucić myśli o urządzaniu wnętrza. Wystarczy trochę zorientować się w temacie, podnieść własną wiedzę i spróbować w praktyce. W razie kłopotów zawsze można poprosić o pomoc projektanta, który specjalizuje się w tego typu zadaniach. Przed nami wyzwanie urządzenia nowoczesnego wystroju? Oto kilka kluczowych zasad.

Nowocześnie, czyli właściwie jak?

Przede wszystkim postaw na minimalizm. Zbyteczny jest w tym stylu przepych i nadmiar dekorów. Nowoczesność to przede wszystkim połączenie trzech składników: faktur, kolorów i mebli. W tym wypadku podobnie jak we wnętrzach industrialnych, mniej znaczy więcej. Sprawdzą się tutaj elementy szklane umieszczone na ścianach lub podłodze, oszczędne w formie meble oraz wybór kolorów w tonacji bieli i szarości. Wyjątkiem mogą być kolorowe sofy lub dodatki do nich: narzuty, wzorzyste poduszki. Ważny jest także połysk, który można uzyskać za pomocą frontów szafek kuchennych lub odbicia szkła.

Ważną kwestią jest również precyzyjnie dobrane oświetlenie, które pozwoli na uzyskanie określonego klimatu: ocieplenia, rozświetlenia lub przygaszenia. Przykładowe wyposażenie nowoczesnych wnętrz można znaleźć pod poniższym linkiem: https://mebleropez.pl/20-mebloscianki-nowoczesne.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

siedemnaście + 7 =