Technika i auto-moto 

Termostat – czym się charakteryzuje?

Termostaty to urządzenia, które kontrolują temperaturę w pomieszczeniu lub przestrzeni. Mogą być stosowane w systemach grzewczych, systemach klimatyzacji, lodówkach i zamrażarkach, kominkach i piecach, nawilżaczach i osuszaczach oraz innych urządzeniach, które ogrzewają lub chłodzą.

Jak wyglądają termostaty?

Termostaty mają zwykle pokrętło z napisem „Heat” (ogrzewanie) lub „Cool” (chłodzenie), z cyframi od 0°C (32°F) do 100°C (212°F). Gdy ustawisz termostat na określoną liczbę, będzie on próbował utrzymać temperaturę w pomieszczeniu na tym poziomie. Termostaty firmy Trend Controls to gwarancja bezpieczeństwa. Jeśli na przykład zrobi się za gorąco, włączy on grzejnik do momentu osiągnięcia pożądanej temperatury. Jeśli znów zrobi się za zimno, wyłączy grzejnik, aż do ponownego osiągnięcia pożądanej temperatury.

Jak działa termostat?

Typowy termostat ma podłączone dwa przewody: jeden czerwony i jeden czarny. Umożliwia to przepływ prądu z instalacji elektrycznej domu przez urządzenie, gdy jest ono podłączone do gniazdka. Przewody te łączą się również z przewodami systemu centralnego ogrzewania/chłodzenia, dzięki czemu prąd przepływa również przez te przewody. Kiedy to się dzieje, bimetaliczny pasek wewnątrz rozszerza się, gdy uderza w niego gorące powietrze i kurczy się, gdy uderza w niego chłodne powietrze; to reguluje ilość energii elektrycznej przepływającej przez każdy przewód, aż do momentu, gdy jest wystarczająco dużo mocy przechodzącej.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

czternaście + 10 =