Człowiek i styl 

Na czym malować farbami akrylowymi?

Farby akrylowe to łatwe i przyjazne medium malarskie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pasjonatów sztuk plastycznych. Jako mieszanka pigmentów, wody i spoiwa syntetycznego są przyjemne w pracy, szybko schną i łatwo doczyścić z nich pędzle, czy palety bez użycia rozpuszczalników. Ich intensywne barwy cieszą oczy i zachęcają do kupna. Jak więc przygotować się do malowania z ich udziałem? 

Od czego zacząć?

Farby akrylowe, w odróżnienia od akwarelowych i olejnych, dają wiele swobody w kwestii wyboru podłoża, na którym można nimi malować. Każdy dobrze zaopatrzony sklep z artykułami dla plastyków będzie miał w swojej ofercie coś odpowiedniego dla doświadczonych artystów, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem artystycznym.

Możemy zacząć od najzwyklejszych bloków technicznych lub bloków z arkuszami papieru przeznaczonymi do malowania. Można także używać farby na płytach wiórowych, kawałkach drewna, metalowych przedmiotach i tworzywach sztucznych. Dla tych, którzy chcieliby swoje dzieła wieszać na ścianach mieszkania, najlepsze jednak będą gotowe podobrazia płócienne lub bawełniane na krosnach. W sprzedaży dostępne są również same ramy, na które osobiście naciągnąć możemy wybrany przez siebie materiał (np. len). Gotowe podobrazia mają jednak tę przewagę, że zazwyczaj pokryte są już uniwersalnym gruntem i są gotowe do użytku od ręki. Wystarczy więc już tylko zdecydować jaka techniką chcemy malować, odwiedzić sklep plastyczny i zakupić odpowiednie pędzle.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery × 3 =