Dla domu i ogrodu 

Jakie właściwości pelletu sprawiają, że warto go nabyć w ramach ogrzewania domu?

Pellet to nowoczesne paliwo w formie granulatu wytwarzane z różnego rodzaju odpadów drzewnych. Trociny i zrębki drzew po mechanicznym sprasowaniu tworzą brykiety przeznaczone do spalania w kotłach. Wyjątkowe właściwości pelletu sprawiają, że coraz więcej osób wybiera ten opał do ogrzewania swoich domów.

Wydajność i komfort stosowania

Podstawową zaletą pelletu jest jego bardzo dobra wydajność. Energetyczne właściwości na poziomie 17-18 MJ/kg sprawiają, że opał ten zaliczany jest do najbardziej efektywnych źródeł energii. Użytkownicy zwracają uwagę również na czystość tego paliwa. Opał sprzedawany jest w szczelnych workach, dzięki czemu nie ma potrzeby jego składowania w kotłowni. Rola użytkownika ogranicza się wyłącznie do uzupełniania zasobnika.

Ekologiczne paliwo z Polski

Warto podkreślić, że opał wytwarzany jest w Polsce z rodzimych surowców. Decydując się na jego zakup, wspiera się więc polską gospodarkę. Jeśli kogoś interesuje wydajny polski pellet Pisz to miejscowość, którą warto odwiedzić w celu jego nabycia. Na jej terenie działają firmy oferujące produkty wysokiej jakości. Zaletą paliwa wytwarzanego z odpadów drzewnych jest też jego neutralność dla środowiska naturalnego. Spalanie pelletu w nowoczesnych kotłach nie powoduje zanieczyszczenia powietrza szkodliwymi związkami.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

osiemnaście − 5 =