Dla domu i ogrodu 

Industrialny wystrój wnętrz

Dekoracja wymarzonego wnętrza powinna oddawać charakter osoby, która będzie go zamieszkiwać. Oprócz indywidualnych cech osoby projektującej dom czy mieszkanie, wystrój wnętrza zależy od stylu, jaki preferują jego mieszkańcy oraz od ich osobistych potrzeb. Nie dla każdego idealnym wnętrzem będzie ciepły i przytulny salon z bogato zdobionym kominkiem, kwieciste zasłony w oknach i kopiec poduszek na łóżku w sypialni czy na kanapie w salonie. Niektórzy potrzebują, aby ich przestrzeń do życia była wyważona i minimalistyczna. Tego typu rozwiązania oferuje industrialny wystrój wnętrz.

Minimalistycznie, surowo, modnie

Przestrzeń w industrialnych wnętrzach to coś, co najbardziej rzuca się w oczy. Wysokie sufity lub brak sufitu, dzięki rezygnacji z budowy piętra w wybranej części domu, aranżacje loftów, surowe, chłodne wnętrza – to charakterystyczne cechy stylu industrialnego. Kolory wykorzystywane w tego typu wnętrzach to zazwyczaj biel, szarości i inne komponujące się z surowością i chłodem wnętrz barwy. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami do urządzania powierzchni są cegły, drewno i metal.

W industrialnym wnętrzu często występują regały z metalu, które nadają one pomieszczeniom surowy charakter, ale co ważne, pasują swoim wyglądem do reszty industrialnych dodatków – metalowych lamp, barierek i balustrad oraz innych mebli, wytwarzanych z tego właśnie surowca. Półki metalowe dostępne na https://www.regalset.pl/regaly-metalowe/polki-metalowe są nie tylko modne i wyjątkowo pasujące do ogólnego wystroju takich wnętrz, ale jest to także bardzo wytrzymały i odporny na różne warunki materiał, o którego nie trzeba nadmiernie dbać.

Ponadto metal, drewno oraz stare cegły, tworzące industrializm wnętrza, niezwykle do siebie pasują, co wpływa na coraz większe zainteresowanie tym stylem w polskich wnętrzach.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

12 − 11 =