Biznes i usługi 

Jak zabezpieczyć sklep przed włamaniem?

W Polsce dochodzi średnio do nawet 200 włamań dziennie. Dobrze więc odpowiednio zabezpieczyć sklep, stosując najnowsze rozwiązania technologiczne i antywłamaniowe. Przyda się zarówno odpowiedni system ostrzegania, jak i mocne drzwi oraz okna. Które zabezpieczenia w największym stopniu ochronią przed włamaniem? 

Alarm i monitoring  

Alarmu używa się w zasadzie w każdym sklepie. Dzięki niemu właściciel od razu dowie się o próbach włamania. Sygnał o napadzie może być bezpośrednio odbierany przez służby ochroniarskie, dlatego dobrze dodatkowo podjąć z nimi współpracę. Alarm może być dodatkowo wsparty przez monitoring. Za jego sprawą można szybko namierzyć sprawcę, co ułatwi odzyskanie skradzionych rzeczy. Złodzieje unikają miejsc, w których znajduje się monitoring i skupiają się na mniej zabezpieczonych sklepach. 

Zabezpieczenie drzwi i okien

Złodzieje najczęściej próbują się dostać do obiektu przez drzwi, w drugiej kolejności przez okna. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom ich szansa na skuteczny napad zdecydowanie spada. W przypadku okien w zupełności wystarczy folia antywłamaniowa, dzięki której bardzo ciężko jest zbić szybę. Można się dodatkowo wesprzeć wytrzymałymi roletami. Folia przydaje się również przy szklanych drzwiach. W przypadku wejścia należy też używać antywłamaniowego zamka, najlepiej otwieranego od wewnątrz. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

siedem − trzy =