Budownictwo 

Często spotykane drewniane konstrukcje

Drewno jest bardzo często używane przez Polaków do wykończeniu swoich domów, ogrodów oraz budynków gospodarczych. Materiał ten jest bardzo powszechny, relatywnie tani, a przede wszystkim bardzo estetyczny. Drewniane elementy w większości przypadków prezentują się bardzo schludnie. Nie wymagają też wzmożonej pielęgnacji – wystarczy przeprowadzana od czasu do czasu impregnacja za pomocą specjalnych preparatów.

Śledząc najnowsze trendy, łatwo dojść można do wniosku, że najpopularniejsze drewno jest w małej architekturze ogrodowej. Wykonywane z niego są rozmaite altany, huśtawki czy ławeczki. W dzisiejszych czasach często spotykać się można także z zadaszeniem tarasu z drewna, które stawiane jest zwyczajowo bezpośrednio przy ścianie domu. Tworzy się w ten sposób doskonała przestrzeń na relaks na wolnym powietrzu samotnie lub z przyjaciółki, odporny dodatkowo na ewentualny deszcz.

Drewno w konstrukcjach użytkowych

Zauważalne jest jednak wykorzystywanie drewna nie tylko w konstrukcjach ogrodowych, ale także w innego rodzaju budowlach należących do bezpośredniego otoczenia domu. Materiał jest obecnie często używany przykładowo przy wiatach samochodowych z drewna. Chronią one w wystarczający sposób pojazdy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a do tego prezentują się zdecydowanie lepiej niż tradycyjne, mało estetyczne garaże wykonane z blachy. Obecne coraz chętniej tego typu rozwiązania są używane do projektów nowoczesnych terenów przy nowo wznoszonych domach mieszkalnych.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

siedem + 6 =