Biznes i usługi 

Za sprawą jakich rozwiązań można zwiększyć sprzedaż i sprawić, że marka będzie bardziej rozpoznawalna?

Marketing często spędza sen z powiek małym i dopiero rozwijającym się firmom. Będąc niewielkim przedsiębiorcom nie ma się takich nakładów finansowych, aby zakupić bilbordy w największych miastach w Polsce lub stworzyć reklamę telewizyjną. Jednak oprócz kosztownych i znanych rozwiązań, istnieje też wiele tańszych i mniej rozpowszechnionych rozwiązań, które odpowiednio zastosowane mogą przynieść znakomity efekt. Warto je poznać i wybrać te, które najbardziej pasują do profilu prowadzonego biznesu.

Dobry marketing małym kosztem

Internet jest naszym sprzymierzeńcem. Nawet, jeśli grupą docelową są osoby w wieku średnim i starsze, to według badań coraz więcej z nich aktywnie korzysta z sieci, więc dotarcie do nich poprzez media społecznościowe również może być skuteczne. Aby dotrzeć do młodszych osób, które nie czytają lokalnej prasy i ulotek, może to być jeden z najskuteczniejszych kanałów promocji. Regularnie i konsekwentnie prowadzony profil, z estetycznymi grafikami i spójnymi tekstami, gwarantuje sukces. Ważne, aby prezentowane treści były wysokiej jakości. Można posłużyć się obecnie popularnymi krótkimi, darmowymi e-bookami –  firma dzieli się poradami i wiedzą, klient czyta o danej usłudze, a potem chętniej dokonuje zakupy.

Prowadząc stronę internetową warto zdać sobie sprawę, że wyszukiwarkami rządzą algorytmy, a teksty SEO są naszymi sprzymierzeńcami. Optymalizacja pod kątem słów kluczowych sprawi, że witryna będzie lepiej pozycjonowana, a przez to bardziej widoczna. Tak samo jak w przypadku mediów społecznościowych, należy zadbać o jej wizualną stronę, przejrzystość i godną reprezentację marki.

Ciekawym i chętnie stosowanym rozwiązaniem, które od wielu lat jest znane w marketingu, jest zastosowanie materiałów POS. Pozwalają one łatwo i tanio sprawić, aby marka zapadła w pamięć klientowi, gdy będzie robił zakupy. Więcej o tym sposobie reklamy oraz przykłady ofert w konkurencyjnych cenach można np. znaleźć na witrynie https://pos-solution.pl. Rozwiązanie to sprawdza się świetnie przy firmach, które mają stacjonarne punkty, jednak przy stosowaniu go należy zachować umiar.  Można je bez przeszkód stosować z innymi metodami, aby uzyskać najlepszy efekt.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzynaście + szesnaście =