Dla domu i ogrodu 

Jak sadzić rośliny ogrodowe?

Przed przystąpieniem do aranżacji otoczenia domu warto dokładnie zapoznać się z wymaganiami roślin, które chcemy posadzić w ogrodzie. Bardzo istotna okazuje się wiedza na temat preferowanego stanowiska, rodzaju podłoża oraz zasad pielęgnacji. Decydując się na donice ogrodowe, niezbędne jest wybranie krzewów, które nadają się do tego rodzaju uprawy. Tylko wtedy mamy gwarancje, że nasze rabaty będą zachwycać bujnymi kwiatami i soczystą zielenią.

Jak w krótkim czasie stworzyć piękny ogród?

Jeśli nie ograniczają nas finanse, w kilka tygodni możemy osiągnąć wymarzony efekt na działce. Szkółki roślin posiadają w swojej ofercie wieloletnie krzewy, charakteryzujące się pokaźnym rozmiarem. Warto jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji, szczególnie w pierwszym roku po posadzeniu. Podlewanie, ściółkowanie i nawożenie to niezbędne zabiegi warunkujące prawidłowy wzrost. Stosując donice ogrodowe duże plastikowe modele będą idealnym rozwiązaniem. Ozdobią taras, a roślinom zapewnią optymalną ilość miejsca.

Jak podkreślić piękno kwiatów?

Dekoracje pomogą podkreślić urodę ulubionych rośliny w ogrodzie. Płotki trzcinowe zaakcentują naturalny charakter rabaty, kamienie wydobędą piękno większych krzewów, a wiklinowe kule wypełnią puste miejsca po kwiatach cebulowych. Ostatnim krzykiem mody są świecące donice, które oprócz pojemnika na rośliny, mogą pełnić funkcję lampy. Subtelne światło tworzy swoisty klimat, zachęcając do spędzania wieczorów w ogrodzie.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

18 + 16 =