Zdrowie i medycyna 

Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza?

Wizyta u lekarza to zawsze wielkie przeżycie dla małego dziecka, zwłaszcza jeśli przebiega ona w zupełnie nieznanym i obcym dziecku miejscu. Lęk przed nieznanym pojawia się nie tylko u maluchów, ale i u starszych dzieci, wywołując stres. Warto więc zapoznać pociechę z wszelkimi procedurami, z jakimi spotka się mały pacjent przed pierwszą wizytą. Dzięki dokładnemu opisowi, jak dana wizyta i badanie będzie wyglądało, dziecko na pewno uspokoi się, wiedząc, że bez problemu stawi czoła temu wyzwaniu.

Właściwe przygotowanie dziecka do wizyty u lekarza specjalisty

Wszelkie sygnały świadczące o zaburzeniach czy problemach rozwojowych dziecka wywołują ogromny niepokój u rodziców. Obawa przed poważną, zagrażającą życiu pociechy chorobą sprawia, że rodzice panicznie reagują na wieść o konieczności odwiedzenia ze swoim dzieckiem lekarza specjalisty. Jednak dla dobra dziecka, niezależnie od jego wieku, do takiej wizyty trzeba umiejętnie się przygotować, by przebiegła ona spokojnie i bezproblemowo. Kardiolog dziecięcy w Warszawie wymaga wyjątkowego przygotowania małego pacjenta, bowiem wykonanie badania oceniającego pracę serca wymaga ciszy i bezruchu. Dziecko trzeba zatem poinformować, jak należy zachować się w trakcie badania. Straszenie dziecka lekarzem i zabiegami jest niedopuszczalne i skazuje taką wizytę na niepowodzenie.

Odwiedzanie takich specjalistów, jak kardiolog czy neurolog w Warszawie, potrafi wywołać silne emocje nie tylko u mniej zasobnych rodziców, ale i u dziecka. Lekarze o takiej specjalizacji kojarzeni są zazwyczaj z poważnymi i trudnymi chorobami, dlatego większość rodziców panikuje przed pierwszą wizytą w ich gabinecie. Tymczasem badania, jakie przeprowadza się w takich gabinetach, są bezbolesne i najczęściej koncentrują się wokół wykonania USG serca czy brzuszka i nerek dziecka, a to zupełnie bezinwazyjne i bezbolesne badanie, którego żadne dziecko nie powinno się obawiać.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

20 − osiem =